Grecja dotknięta fatalną w skutkach powodzią!

Zginęło co najmniej dziesięć osób, a drogi zamieniły się w pełne mętnego błota rzeki. Jak informuje Reuters, powołując się na urzędników greckiego Ministerstwa Zdrowia, co najmniej dziesięć osób zginęło w szalejącej powodzi w pobliżu Aten.

Wcześniej AP poinformowała, że cztery osoby zginęły w wezbranych potokach, które na zachodnich krańcach greckiej stolicy zamieniły drogi w pełne brudu i gruzu mętne rzeki. Zatopione zostały domy i urzędy, poinformował Tanjug.

Straż pożarna podała do wiadomości, że w zniszczonym domu w rejonie Megare zginęła kobieta, a w zatopionym budynku znaleziono ciało mężczyzny.

 

Ludzie uwięzieni w domach i samochodach

Jedna z amerykańskich agencji poinformowała, że strażacy otrzymali 340 wezwań do wypompowania wody z zalanych budynków i ratowania ludzi.

Władze zamknęły szkoły w pobliskich gminach Mandra, Nea Peramosa i Megara. Nie można przejechać na niektórych odcinkach autostrady Ateny – Korynt przebiegającej przez tę część Grecji.

Strażacy zdołali uratować pasażerów autobusu, który został uwięziony na autostradzie po przejściu wezbranej wody.

ANA poinformowała, że intensywne opady deszczu zatopiły gminy Mandra, Nea Peramosa i Megare, jedna osoba zginęła, a kilka zostało uwięzionych w domach i samochodach.

"Robimy, co w naszej mocy, zmagając się z żywiołem", powiedział rzecznik straży pożarnej Stavrulas Maliris.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.