Pride Of Poland: Specjaliści od hodowli koni arabskich skreśleni z listy gości honorowych

Na dwa dni przed aukcją Pride Of Poland - świętem konia arabskiego w Janowie Podlaskim - z listy gości honorowych zostali skreśleni wieloletni działacze Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich: Jerzy i Urszula Białobokowie, Irena Cieślak i Alina Sobieszak. Jak dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, związek wysłał pismo w tej sprawie do organizujących aukcję Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jakie są powody skreślenia czterech osób z listy gości honorowych? Nieoficjalnie rozmówcy związani ze środowiskiem hodowców mówią o obawach Agencji Nieruchomości Rolnych i stadniny w Janowie Podlaskim, związanych z obecnością na aukcji osób, które są autorytetami i od dłuższego czasu krytykują ich działania.

Jerzy Białobok to zwolniony prezes stadniny w Michałowie, Alina Sobieszak jest znaną dziennikarką zajmującą się końmi arabskimi, a Irena Cieślak to była menedżerka Shirley Watts - właścicielki dwóch klaczy, które padły podczas pobytu w Janowie.

Pan Białobok był założycielem tego związku i był jego wieloletnim prezesem. Nie traktuje się w ten sposób tak zasłużonych osób- tak sprawę wykreślenia z listy gości honorowych komentuje Irena Cieślak. 

Agencja Nieruchomości Rolnych, Międzynarodowe Targi Poznańskie i stadnina w Janowie Podlaskim na razie nie komentują sprawy.

Święto Konia Arabskiego ruszy w piątek i potrwa do 14 sierpnia. Najważniejszym punktem programu jest ciesząca się długoletnią tradycją, organizowana już po raz 48. aukcja Pride of Poland - przewidziano ją na niedzielę.

Autor: 
Grzegorz Kwolek
Źródło: 

RMF24.pl

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.