Skąd w Indiach wzięły się niebieskie psy?

Niebieskie psy pojawiły się na ulicach Indii. Mieszkańcy biją na alarm. Mieszkańcy przemysłowego rejonu Taloja (Mumbaj, Indie) zwrócili uwagę na niecodzienny widok: na ulicach pojawiły się niebieskie psy. Instytut ds. kontroli zanieczyszczenia środowiska stanu Majarashtra przeprowadził rozeznanie i ustalił, że sierść zwierząt przybrała niebieską barwę z powodu chemicznego barwnika, który został wyrzucony do rzeki Kasadi przez miejscowy zakład produkujący proszki. Stopień zanieczyszenia niebezpiecznymi odpadami przemysłowymi przewyższał akceptowaną normę trzynastokrotnie. Psy przedostawały się na teren zakładu, pomimo faktu, iż był on ogrodzony, i pływały w zanieczyszczonej wodzie.

Shakuntala Majumdar, pracownik kliniki weterynaryjnej i schroniska Thane SPCA, relacjonuje, że wraz z kolegami złapali i wymyli kilka psów. «Psy wyglądały na zdrowe, pomimo niebieskich plam na sierści. Barwnik dawał się z łatwością zmyć».

W prasie indyjskiej pojawiły się doniesienia o tym, że niektóre psy oślepły po kąpieli w zanieczyszczonej wodzie, jednak Majumdar zanegował prawdziwość tej informacji: «Nie widzieliśmy ślepych psów».

Zakład produkujący proszki w regionie Taloja, który wyrzucał substancje chemiczne do rzeki, został zamknięty po przeprowadzeniu w tym miejscu inspekcji.

Autor: 
Maria Makusz/Tłum. Rafał Lenartowski
Źródło: 

geo.ru

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.