Survival – niezapomniana przygoda

Czym właściwie jest survival? Survival jest to szkoła przetrwania na łonie natury. Niezależnie od tego, kim się jest i co się robi, takie spotkanie z przyrodą może przynieść wiele korzyści. Wyprawa na łono natury bez zbędnych narzędzi pozwala człowiekowi wyciszyć się i zagłębić we własny umysł. Istnieją pasjonaci, dla których survival to nie tylko hobby, ale również styl życia. Gwarantuję, że każdy, kto przeżyje taką przygodę, zmieni swoje spojrzenie na świat. Zacznie też doceniać dobra, które posiada. Obecnie ludzie są bardzo zapracowani – czas leci niemiłosiernie szybko, przez co większość z nas nie docenia tego, co ma – liczą się tylko pieniądze. Atmosfera jest nerwowa, zarówno w pracy jak i w domu – każdy potrzebuje wyciszenia. Wytchnieniem od codzienności, a zarazem przygodą życia może okazać się właśnie wyprawa survivalowa. Survival składa się z kilku głównych aspektów:

• Ognia

•Wody

• Jedzenia

Liczą się też umiejętności, ale nie trzeba przechodzić specjalnych kursów. Wystarczy odwiedzić stronę www.eSurvival.pl. Wszystko, co trzeba wiedzieć, aby przetrwać, jest tam szczegółowo opisane.

Ogień Rozpalanie ognia bez użycia zapałek czy zapalniczki może się wydawać czymś niezwykłym. Jednak nawet w dzisiejszych czasach plemiona zamieszkujące lasy tropikalne posiadają tę umiejętność. Chociaż rozpalenie ognia w ten sposób nie jest łatwe, to satysfakcja jest naprawdę ogromna i przywraca człowiekowi wiarę we własne możliwości.

Woda Naukowcy, badając kosmos, żeby oszacować możliwość przeżycia, najpierw szukają wody. Widzimy więc, że woda to życie i że bez niej nie ma na nie szans. Tak samo jak naukowcy szukający wody na innych planetach, tak i my, będąc na wyprawie survivalowej, powinniśmy zacząć właśnie od tego.

Jedzenie W naszym otoczeniu znajduje się wiele roślin, które nadają się do jedzenia lub mają działanie lecznicze. Również te osoby, które nie planują wyprawy survivalowej powinny zapoznać się z leczniczymi roślinami , które nas otaczają – taka wiedza zawsze może się przydać. Kiedyś nie było sklepów czy supermarketów, a ludzie musieli coś jeść. Znaczną część ich diety stanowiły właśnie rośliny, które rosną do dziś. Nie dość, że są smaczne i odżywcze, to w dodatku są bardzo zdrowe, co również wpływa korzystnie na nasz nastrój oraz zdrowie. Ważnym aspektem, o którym nie można zapominać, jest także nasze prawo, które stwarza znaczne ograniczenia. Wszystkie przydatne informacje znajdują się na stronie eSurvival.pl.

Podsumowując Wyprawa na łono natury każdemu wyjdzie na dobre. Każdy sam powinien ustalić sobie stopień trudności takiej wyprawy – zabrać odpowiednią ilość wody jedzenia oraz wybrać teren, w jaki chce się udać. Życzę wszystkim udanych wypraw i niezapomnianej przygody życia.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.