Radew przyjedzie z oficjalną wizytą do Polski

Prezydent Bułgarii Rumen Radew przyjedzie do Polski z oficjalną wizytą w dniach 4 i 5 listopada na zaproszenie polskiego prezydenta Andrzeja Dudy - ogłosiła kancelaria prezydencka. Po zakończeniu oficjalnych spotkań plenarnych pomiędzy przedstawicielami delegacji obu krajów w Warszawie, prezydenci Polski i Bułgarii wezmą udział w rozmowie "w cztery oczy".

W czasie rozmów oczekiwane są decyzje w sprawie pogłębiania kontaktów handlowych pomiędzy Polską i Bułgarią, współpracy handlowo-ekonomicznej i partnerstwa w zakresie edukacji, nauki i kultury, a także odpowiedzi na pytania o aktualny porządek Unii Europejskiej, priorytety nadchodzącego przewodnictwa Bułgarii w rządzie Europy, o udział w NATO oraz o bezpieczeństwo światowe i migrację.

W czasie swojej wizyty prezydent Radew odbędzie szereg rozmów z minister Beatą Szydło, marszałkiem sejmu Markiem Kuchcińskim i zastępcą marszałka Senatu - Michałem Seweryńskim. Prezydenci Rumen Radew i Andrzej Duda otworzą w Warszawie polsko-bułgarskie forum ekonomiczne, w którym uczestniczyć będzie wiele firm bułgarskich. Radew weźmie także udział w odkryciu wystawy i koncercie w Bułgarskim Instytucie Kultury w Warszawie.

Autor: 
-----------------
Źródło: 

24chasa.bg

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.