Zdecydowana odpowiedź Rosji. Zrównali z ziemią miasto zajęte przez bojowników ISIS

W zeszłym tygodniu zestrzelono rosyjski śmigłowiec a ciała pilotów zostały brutalnie zbezczeszczone. Bojownicy ISIS zapewne nie spodziewali się takich konsekwencji. W odwecie Rosjanie przeprowadzili 120 nalotów.

Jak informują media rosyjskie lotnictwo przeprowadza akcje odwetowe za śmierć swoich żołnierzy zestrzelonych pod Aleppo w Syrii. Pomimo tego, że załoga zginęła na miejscu, bojownicy Państwa Islamskiego, którzy dotarli na miejsce okrutnie rozprawiali się z ciałami poległych.

Rosyjska ofensywa składa się wyłącznie z bombardowań, nieoficjalnie mówi się o 120 nalotach. Używane są wszelkie dostępne środki, łącznie z bombami kasetowymi i bombami paliwowo-powietrznymi.

Według źródła już są pierwsze efekty, całe miasto Sarakib zostało zmiecione z powierzchni ziemi. Kolejnym celem jest baza lotnicza Abu Adduhor, która od miesięcy jest kontrolowana przez bojowników i stanowi główny ośrodek koncentracji sił w prowincji Idlib.

Komentarze

Wysłane przez GreatHelmut (niezweryfikowany) w
"Używane są wszelkie dostępne środki, łącznie z bombami kasetowymi i bombami paliwowo-powietrznymi." A to dokładnie takie, o jakich pisała w swych raportach HRW, a które stosowała Ukraina w stosunku do Rosjan w Donbasie. Dla bojowników ISIS to żadna krzywda, a łatwa droga do nieba. Oni to bardzo cenią, gdy mogą zginać ze słowami Allah Akbar na ustach. Jeśli ktoś nie wierzy, niech zobaczy sobie filmy na których wojska koalicji czy Rosjanie bombardują pozycje ISIS. "Bojownicy ISIS zapewne nie spodziewali się takich konsekwencji." No to teraz nabierają doświadczenia.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.