Najczęściej Komentowane

Sędzia Łączewski ponagla premiera. Nie będzie odpowiedzi - będzie pozew (1)
Od końca lipca, czyli od trzech miesięcy premier Mateusz Morawiecki nie znalazł czasu, by odpowiedzieć na pismo sędziego Wojciecha Łączewskiego. Ten domagał się wyjaśnień po słowach rzeczniczki rządu - właśnie w lipcu Joanna Kopcińska publicznie
Demokracja jest atakowana, a Niemcy "wzruszają ramionami" (1)
W krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce i na Węgrzech, dochodzi do ataków na demokrację, a Niemcy ograniczają się do "wzruszenia ramionami" - pisze "Sueddeutsche Zeitung".
Apel do wszystkich rasistów: „ Nie jestem waszym czarnuchem!“ (1)
„Czarna małpa“, „ Zdrajca narodu“ oraz „Wyraz na N (czarnuch)“ to tylko niektóre ze zniewag, które pojawiają się na stronie Facebooka partii NPD (przyp. tłum.: Narodowodemokratyczna Partia Niemiec) pod postem mojego zdjęcia z kampanii wyborczej.
Obywatel kontra polski wymiar sprawiedliwości. (1)
Podejrzany o kradzież motocykla w Szczecinie obywatel na sali sądowej postawił na szczerość. Nawet nie udaje, że rozumie prawniczy, urzędowy język i wielkodusznie dodaje: – Przyznaję się do wszystkiego, co chcecie.
"Nie potrzeba już gwiazd, zgaście wszystkie, do końca." Anna Kalita wzruszająco pożegnała swego męża (1)
Wieść o śmierci Tomasza Kality, polityka SLD zmagającego się z ciężką chorobą, poruszyła wiele osób. Jego żona na swoim profilu umieściła wiersz. I dodała kilka słów. – To były najpiękniejsze lata mojego życia – napisała.
Od 1 stycznia tną i upraszczają podatki. Kto? Rumunia, Słowacja, Węgry, Włochy, Wielka Brytania… (1)
Wraz z nadejściem 2017 roku w krajach Europy Środkowej nastąpiła liberalizacja przepisów podatkowych. Obniżki wielu danin przygotowały dla swoich obywateli rządy Rumunii, Słowacji i Węgier. Polska niestety, wbrew radom ekspertów, zostaje w tyle.
Zdecydowana odpowiedź Rosji. Zrównali z ziemią miasto zajęte przez bojowników ISIS (1)
W zeszłym tygodniu zestrzelono rosyjski śmigłowiec a ciała pilotów zostały brutalnie zbezczeszczone. Bojownicy ISIS zapewne nie spodziewali się takich konsekwencji. W odwecie Rosjanie przeprowadzili 120 nalotów.
Ile może zająć komornik – nowe limity w 2016 roku i zmiany w przepisach (1)
Kiedy komornik przystępuje do działania, nie może zająć wszystkich środków.
Słowo dla młodzieży (1)
Rozmawiając z dorosłymi osobami o nastawieniu współczesnej młodzieży do samodzielnego życia na własny rachunek, dowiedziałam się, że dzisiejsza młodzież jest bardziej dziecinna niż na przykład w latach 80.
Wykształciuchu, po co studiujesz? (1)
Gorący czas rekrutacji na studia trwa. Szczęśliwcy na Facebooku chwalą się dostaniem na wymarzoną uczelnię, wrzucając zdjęcia list rekrutacyjnych. Inni usiłują zadowolić się gorszą perspektywą.
Kanadyjska wymiana (1)
Krzysiek o SWAP dowiedział się od koleżanki, która szukała ofert wymiany zagranicznej w Internecie. Studiował dziennie, znał język angielski i miał referencje. Postanowił więc spróbować.
Praca sektopodobna (1)
FM Group i inne firmy z branży sprzedaży sieciowej cieszą się w Poznaniu coraz większą popularnością. Wraz z rosnącą liczbą pracowników mają również coraz więcej wrogów.
Nadchodzi "nowe RODO", o którym być może nie wiecie. Kary za niedostosowanie się są ogromne (0)
Nawet 2,1 tys. podmiotów może być objętych ustawą o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, która implementuje unijną dyrektywę NIS.
Nauczycielska grypa od 16 grudnia do 21 grudnia. (0)
Nauczycielska grypa od 16 grudnia do 21 grudnia. Wszystko wskazuje ze epidemia nauczycielskiej grypy zacznie się 16 XII. Nauczyciele od przedszkola po wszystkie rodzaje szkół idą na L-4.
PiS złożyło pozwy przeciw PO i dziennikarzowi "GW" o ochronę dóbr osobistych (0)
PiS pozwało PO oraz dziennikarza "Gazety Wyborczej" Wojciecha Czuchnowskiego; chodzi o użyte przez nich we wpisach w mediach społecznościowych sformułowania m. in. o "układzie mafijnym PiS" - dowiedziała się PAP ze źródeł w Prawie i Sprawiedliwości.
Wielka Brytania może sama zatrzymać brexit (0)
Wielka Brytania ma prawo jednostronnie wycofać wniosek o wyjście z Unii Europejskiej - orzekł w poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości UE, stwarzając władzom w Londynie możliwość potencjalnej zmiany decyzji w sprawie brexitu.
Jest raport mający wykazać, że nie można oskarżać poprzedników o zaniedbania ws. VAT (0)
Andrzej Bratkowski i Ludwik Kotecki opracowali raport mający wykazać, że w oparciu o dostępne analizy nie można oskarżać poprzednich rządów o zaniedbania w ściąganiu podatków.
Japonia ma tak dużo pustych domów, że rozdaje je za darmo (0)
Nie od dziś wiadomo, że Japonia ma gigantyczny problem demograficzny. Nie ma natomiast problemu z niedoborem mieszkań, przynajmniej na prowincji, z której młodzi ludzie wyprowadzają się do większych miast. W niektórych regionach domów jest więcej
MF: Podatek dochodowy w firmie rodzinnej (0)
W firmach osób fizycznych częstą praktyką jest korzystanie w wielu różnych aspektach z pomocy członków rodziny. Wydatki związane z opłaceniem takiej pomocy nie zawsze podlegają ujęciu w firmowym rachunku kosztowym.
Wyspa śmieci czy królestwo gejów? Załóż sobie państwo! (0)
Królestwo Kabuto, Hutt River, Wielkie Księstwo Zachodniej Antarktydy czy Whangamomona, a nawet rozrastająca się w błyskawicznym tempie wyspa śmieci - to zaledwie kilka spośród ponad 400 mikronacji, które chcą stać się odrębnym bytem państwowym.

Strony