Najczęściej Komentowane

„Poznań daje pracę” a UAM-owskie koła naukowe i inwestorzy. (20)
"Poznań daje pracę" to akcja zorganizowana przez Urząd Miasta Poznania. Celem programu jest przekonanie absolwentów – czytaj specjalistów z ośmiu polskich miast do rozpoczęcia pracy w stolicy Wielkopolski.
Dobra książka? Nie, dziękuję, czyli zmierzch literatury – kto jest za to odpowiedzialny? (2)
W dniach 14-15 listopada 2013 roku w Bielsku-Białej odbywała się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zmierzch”. Jej tematyka poruszała szeroko rozumiane pojęcie zmierzchu, czyli wygasania, zanikania, regresu w literaturze i kulturze.
ZARWAĆ NOC I NIE ZWARIOWAĆ (2)
Koniec świata to pestka przy tym co dzieje się z niektórymi studentami z okazji kończącego się semestru. Demotywatory przejrzane, wiadomości na facebooku przeczytane.
Obywatel kontra polski wymiar sprawiedliwości. (1)
Podejrzany o kradzież motocykla w Szczecinie obywatel na sali sądowej postawił na szczerość. Nawet nie udaje, że rozumie prawniczy, urzędowy język i wielkodusznie dodaje: – Przyznaję się do wszystkiego, co chcecie.
"Nie potrzeba już gwiazd, zgaście wszystkie, do końca." Anna Kalita wzruszająco pożegnała swego męża (1)
Wieść o śmierci Tomasza Kality, polityka SLD zmagającego się z ciężką chorobą, poruszyła wiele osób. Jego żona na swoim profilu umieściła wiersz. I dodała kilka słów. – To były najpiękniejsze lata mojego życia – napisała.
Od 1 stycznia tną i upraszczają podatki. Kto? Rumunia, Słowacja, Węgry, Włochy, Wielka Brytania… (1)
Wraz z nadejściem 2017 roku w krajach Europy Środkowej nastąpiła liberalizacja przepisów podatkowych. Obniżki wielu danin przygotowały dla swoich obywateli rządy Rumunii, Słowacji i Węgier. Polska niestety, wbrew radom ekspertów, zostaje w tyle.
Zdecydowana odpowiedź Rosji. Zrównali z ziemią miasto zajęte przez bojowników ISIS (1)
W zeszłym tygodniu zestrzelono rosyjski śmigłowiec a ciała pilotów zostały brutalnie zbezczeszczone. Bojownicy ISIS zapewne nie spodziewali się takich konsekwencji. W odwecie Rosjanie przeprowadzili 120 nalotów.
Ile może zająć komornik – nowe limity w 2016 roku i zmiany w przepisach (1)
Kiedy komornik przystępuje do działania, nie może zająć wszystkich środków.
Słowo dla młodzieży (1)
Rozmawiając z dorosłymi osobami o nastawieniu współczesnej młodzieży do samodzielnego życia na własny rachunek, dowiedziałam się, że dzisiejsza młodzież jest bardziej dziecinna niż na przykład w latach 80.
Wykształciuchu, po co studiujesz? (1)
Gorący czas rekrutacji na studia trwa. Szczęśliwcy na Facebooku chwalą się dostaniem na wymarzoną uczelnię, wrzucając zdjęcia list rekrutacyjnych. Inni usiłują zadowolić się gorszą perspektywą.
Kanadyjska wymiana (1)
Krzysiek o SWAP dowiedział się od koleżanki, która szukała ofert wymiany zagranicznej w Internecie. Studiował dziennie, znał język angielski i miał referencje. Postanowił więc spróbować.
Praca sektopodobna (1)
FM Group i inne firmy z branży sprzedaży sieciowej cieszą się w Poznaniu coraz większą popularnością. Wraz z rosnącą liczbą pracowników mają również coraz więcej wrogów.
Czego nie robić w Indiach (1)
Indie to kraj różnorodny i kolorowy, miejsce, gdzie żyją przedstawiciele różnych ras, języków, religii. Los złączył ich w pewnych historycznych okolicznościach, i tak, przez tysiące lat, utworzyli oni niezwykłą kulturę.
Czy warto iść na kurs szybkiego czytania? (1)
W ciągu ostatnich kilkunastu latach błyskawiczną karierę zrobiły firmy, oferujące "podrasowanie" umysłu poprzez zwiększenie szybkości, wydajności i częstotliwości czytania.
W Serbii 33 chorych na gorączkę Zachodniego Nilu! (0)
Pierwsi chorzy zarejestrowali się w II połowie lipca, ale największa liczba rejestruje się zwykle w sierpniu i we wrześniu. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego „dr Milan Jovanović Batut”
Włochy zabraniają faszystowskiej i nazistowskiej symboliki (0)
Za faszystowskie lub nazistowskich oddawanie honorów i pozdrowienia prawo przewiduje teraz karę pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do trzech lat. Po serii incydentów, Izba Reprezentantów włoskiego parlamentu przyjęła ustawę zakazującą
Modelka z Europy zrobiła sobie zdjęcie NAGO w pobliżu egipskiej piramidy i została ukarana (0)
Belgijska modelka Marisa Papen trafiła do więzienia z powodu zdjęć zrobionych w jednej z najstarszych egipskich świątyń. Do Egiptu przyjechała tylko dla tych zdjęć, zresztą po cichu opublikowanych,
Obozy dla uchodźców Rohingya: Głód i choroby (0)
Przybywa uchodźców w obozach Bangladeszu. Największego cierpienia doświadczają dzieci. Tragedia muzułmańskiej mniejszości Rohingya trwa. Według informacji ONZ, miesiąc temu ponad 400.000 osób uciekło do Bangladeszu.
Zadzwonili do PiS-owskiej Fundacji i zadali pytanie po angielsku. (0)
Polska Fundacja Narodowa miała dbać o wizerunek naszego kraju zagranicą. Tak przynajmniej zapowiadała premier Beata Szydło, ogłaszając informację o powstaniu fundacji.
Islamofobia zagraża pokojowi w Europie (0)
Raport Fundacji SETA pokazuje, że islamofobia jest obecnie głównym zagrożeniem dla pokojowego współistnienia w Europie. Jak wynika z podsumowania tegorocznego Europejskiego Raportu Islamofobii (EIR), islamofobia stała się realnym zagrożeniem dla

Strony