Najczęściej Komentowane

W ciągu dekady polskie spółki przejęły za granicą kilkaset firm (48)
Ostatnia dekada przyniosła dynamiczny wzrost liczby i wartości inwestycji zrealizowanych przez polskie firmy poza Polską.
„Poznań daje pracę” a UAM-owskie koła naukowe i inwestorzy. (20)
"Poznań daje pracę" to akcja zorganizowana przez Urząd Miasta Poznania. Celem programu jest przekonanie absolwentów – czytaj specjalistów z ośmiu polskich miast do rozpoczęcia pracy w stolicy Wielkopolski.
Dobra książka? Nie, dziękuję, czyli zmierzch literatury – kto jest za to odpowiedzialny? (2)
W dniach 14-15 listopada 2013 roku w Bielsku-Białej odbywała się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zmierzch”. Jej tematyka poruszała szeroko rozumiane pojęcie zmierzchu, czyli wygasania, zanikania, regresu w literaturze i kulturze.
ZARWAĆ NOC I NIE ZWARIOWAĆ (2)
Koniec świata to pestka przy tym co dzieje się z niektórymi studentami z okazji kończącego się semestru. Demotywatory przejrzane, wiadomości na facebooku przeczytane.
Nowonarodzonego w okręgu moskiewskim żubra nazwano na cześć Mistrzostw Świata 2018 (1)
Młodemu żubrowi, który przyszedł na świat w Prikosko-Terrasnym rezerwacie jeszcze przed startem Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018, nadano imię Mundial. Poinformował o tym rzecznik rezerwatu.
Kokaina dostarczana szybciej niż pizza (1)
Kokaina może być dostarczona na terenie Anglii i Szkocji szybciej niż pizza według wyników ankiety dotyczącej rynku narkotyków na świecie. Z 1000 osób zażywających kokainę na terenie Anglii i ponad 500 w Szkocji więcej niż jedna trzecia
Tureckie FarmVille zbiera prawdziwe pieniądze i obiecuje niebotyczne zyski. (1)
Autor gry Farm Bank twierdzi, że zbuduje prawdziwą farmę, na której będzie inwestował pieniądze graczy. Zebrał już 100 mln dolarów i obiecuje podwojenie inwestycji. Tureckie władze wydały zakaz reklamowania gry.
Apel do wszystkich rasistów: „ Nie jestem waszym czarnuchem!“ (1)
„Czarna małpa“, „ Zdrajca narodu“ oraz „Wyraz na N (czarnuch)“ to tylko niektóre ze zniewag, które pojawiają się na stronie Facebooka partii NPD (przyp. tłum.: Narodowodemokratyczna Partia Niemiec) pod postem mojego zdjęcia z kampanii wyborczej.
Obywatel kontra polski wymiar sprawiedliwości. (1)
Podejrzany o kradzież motocykla w Szczecinie obywatel na sali sądowej postawił na szczerość. Nawet nie udaje, że rozumie prawniczy, urzędowy język i wielkodusznie dodaje: – Przyznaję się do wszystkiego, co chcecie.
"Nie potrzeba już gwiazd, zgaście wszystkie, do końca." Anna Kalita wzruszająco pożegnała swego męża (1)
Wieść o śmierci Tomasza Kality, polityka SLD zmagającego się z ciężką chorobą, poruszyła wiele osób. Jego żona na swoim profilu umieściła wiersz. I dodała kilka słów. – To były najpiękniejsze lata mojego życia – napisała.
Od 1 stycznia tną i upraszczają podatki. Kto? Rumunia, Słowacja, Węgry, Włochy, Wielka Brytania… (1)
Wraz z nadejściem 2017 roku w krajach Europy Środkowej nastąpiła liberalizacja przepisów podatkowych. Obniżki wielu danin przygotowały dla swoich obywateli rządy Rumunii, Słowacji i Węgier. Polska niestety, wbrew radom ekspertów, zostaje w tyle.
Zdecydowana odpowiedź Rosji. Zrównali z ziemią miasto zajęte przez bojowników ISIS (1)
W zeszłym tygodniu zestrzelono rosyjski śmigłowiec a ciała pilotów zostały brutalnie zbezczeszczone. Bojownicy ISIS zapewne nie spodziewali się takich konsekwencji. W odwecie Rosjanie przeprowadzili 120 nalotów.
Ile może zająć komornik – nowe limity w 2016 roku i zmiany w przepisach (1)
Kiedy komornik przystępuje do działania, nie może zająć wszystkich środków.
Słowo dla młodzieży (1)
Rozmawiając z dorosłymi osobami o nastawieniu współczesnej młodzieży do samodzielnego życia na własny rachunek, dowiedziałam się, że dzisiejsza młodzież jest bardziej dziecinna niż na przykład w latach 80.
Wykształciuchu, po co studiujesz? (1)
Gorący czas rekrutacji na studia trwa. Szczęśliwcy na Facebooku chwalą się dostaniem na wymarzoną uczelnię, wrzucając zdjęcia list rekrutacyjnych. Inni usiłują zadowolić się gorszą perspektywą.
Kanadyjska wymiana (1)
Krzysiek o SWAP dowiedział się od koleżanki, która szukała ofert wymiany zagranicznej w Internecie. Studiował dziennie, znał język angielski i miał referencje. Postanowił więc spróbować.
Praca sektopodobna (1)
FM Group i inne firmy z branży sprzedaży sieciowej cieszą się w Poznaniu coraz większą popularnością. Wraz z rosnącą liczbą pracowników mają również coraz więcej wrogów.
Czego nie robić w Indiach (1)
Indie to kraj różnorodny i kolorowy, miejsce, gdzie żyją przedstawiciele różnych ras, języków, religii. Los złączył ich w pewnych historycznych okolicznościach, i tak, przez tysiące lat, utworzyli oni niezwykłą kulturę.
Czy warto iść na kurs szybkiego czytania? (1)
W ciągu ostatnich kilkunastu latach błyskawiczną karierę zrobiły firmy, oferujące "podrasowanie" umysłu poprzez zwiększenie szybkości, wydajności i częstotliwości czytania.
Dramatyczne ostrzeżenie dla całego świata: Z powodu zmian klimatycznych głoduje coraz więcej ludzi (0)
Światowy Program Żywnościowy ONZ (SPH) ostrzega, że zmiany klimatyczne będą miały destrukcyjny wpływ na rolnictwo i możliwości wyżywienia ludzi.

Strony