Najczęściej Komentowane

„Poznań daje pracę” a UAM-owskie koła naukowe i inwestorzy. (20)
"Poznań daje pracę" to akcja zorganizowana przez Urząd Miasta Poznania. Celem programu jest przekonanie absolwentów – czytaj specjalistów z ośmiu polskich miast do rozpoczęcia pracy w stolicy Wielkopolski.
W ciągu dekady polskie spółki przejęły za granicą kilkaset firm (2)
Ostatnia dekada przyniosła dynamiczny wzrost liczby i wartości inwestycji zrealizowanych przez polskie firmy poza Polską.
Dobra książka? Nie, dziękuję, czyli zmierzch literatury – kto jest za to odpowiedzialny? (2)
W dniach 14-15 listopada 2013 roku w Bielsku-Białej odbywała się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zmierzch”. Jej tematyka poruszała szeroko rozumiane pojęcie zmierzchu, czyli wygasania, zanikania, regresu w literaturze i kulturze.
ZARWAĆ NOC I NIE ZWARIOWAĆ (2)
Koniec świata to pestka przy tym co dzieje się z niektórymi studentami z okazji kończącego się semestru. Demotywatory przejrzane, wiadomości na facebooku przeczytane.
Apel do wszystkich rasistów: „ Nie jestem waszym czarnuchem!“ (1)
„Czarna małpa“, „ Zdrajca narodu“ oraz „Wyraz na N (czarnuch)“ to tylko niektóre ze zniewag, które pojawiają się na stronie Facebooka partii NPD (przyp. tłum.: Narodowodemokratyczna Partia Niemiec) pod postem mojego zdjęcia z kampanii wyborczej.
Obywatel kontra polski wymiar sprawiedliwości. (1)
Podejrzany o kradzież motocykla w Szczecinie obywatel na sali sądowej postawił na szczerość. Nawet nie udaje, że rozumie prawniczy, urzędowy język i wielkodusznie dodaje: – Przyznaję się do wszystkiego, co chcecie.
"Nie potrzeba już gwiazd, zgaście wszystkie, do końca." Anna Kalita wzruszająco pożegnała swego męża (1)
Wieść o śmierci Tomasza Kality, polityka SLD zmagającego się z ciężką chorobą, poruszyła wiele osób. Jego żona na swoim profilu umieściła wiersz. I dodała kilka słów. – To były najpiękniejsze lata mojego życia – napisała.
Od 1 stycznia tną i upraszczają podatki. Kto? Rumunia, Słowacja, Węgry, Włochy, Wielka Brytania… (1)
Wraz z nadejściem 2017 roku w krajach Europy Środkowej nastąpiła liberalizacja przepisów podatkowych. Obniżki wielu danin przygotowały dla swoich obywateli rządy Rumunii, Słowacji i Węgier. Polska niestety, wbrew radom ekspertów, zostaje w tyle.
Zdecydowana odpowiedź Rosji. Zrównali z ziemią miasto zajęte przez bojowników ISIS (1)
W zeszłym tygodniu zestrzelono rosyjski śmigłowiec a ciała pilotów zostały brutalnie zbezczeszczone. Bojownicy ISIS zapewne nie spodziewali się takich konsekwencji. W odwecie Rosjanie przeprowadzili 120 nalotów.
Ile może zająć komornik – nowe limity w 2016 roku i zmiany w przepisach (1)
Kiedy komornik przystępuje do działania, nie może zająć wszystkich środków.
Słowo dla młodzieży (1)
Rozmawiając z dorosłymi osobami o nastawieniu współczesnej młodzieży do samodzielnego życia na własny rachunek, dowiedziałam się, że dzisiejsza młodzież jest bardziej dziecinna niż na przykład w latach 80.
Wykształciuchu, po co studiujesz? (1)
Gorący czas rekrutacji na studia trwa. Szczęśliwcy na Facebooku chwalą się dostaniem na wymarzoną uczelnię, wrzucając zdjęcia list rekrutacyjnych. Inni usiłują zadowolić się gorszą perspektywą.
Kanadyjska wymiana (1)
Krzysiek o SWAP dowiedział się od koleżanki, która szukała ofert wymiany zagranicznej w Internecie. Studiował dziennie, znał język angielski i miał referencje. Postanowił więc spróbować.
Praca sektopodobna (1)
FM Group i inne firmy z branży sprzedaży sieciowej cieszą się w Poznaniu coraz większą popularnością. Wraz z rosnącą liczbą pracowników mają również coraz więcej wrogów.
Czego nie robić w Indiach (1)
Indie to kraj różnorodny i kolorowy, miejsce, gdzie żyją przedstawiciele różnych ras, języków, religii. Los złączył ich w pewnych historycznych okolicznościach, i tak, przez tysiące lat, utworzyli oni niezwykłą kulturę.
Czy warto iść na kurs szybkiego czytania? (1)
W ciągu ostatnich kilkunastu latach błyskawiczną karierę zrobiły firmy, oferujące "podrasowanie" umysłu poprzez zwiększenie szybkości, wydajności i częstotliwości czytania.
Rekordzista w walce ze skarbówką pisze do Morawieckiego. Kancelaria odpowiada ws. zwrotu podatku (0)
Marek Isański przez 20 lat walczył w sądzie ze skarbówką i wygrał. Swoje doświadczenia wykorzystuje teraz, by pokazać premierowi nadużycia fiskusa. W liście pisał o wymyślaniu przez urzędników podatków, których nie ma i hodowaniu na nich odsetek.
Rząd nie zajmie się reprywatyzacją. Projekt ustawy był za drogi (0)
Rząd odrzucił pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości na rozwiązanie problemu reprywatyzacji. Projekt ustawy okazał się zbyt kosztowny dla budżetu państwa.
Ostatnie ofiary morderstwa Krzysztofa Olewnika (0)
Wiedza dwóch osób mogła być kluczowa, by dotrzeć do morderców Krzysztofa Olewnika tuż po jego zabójstwie. Policja, zamiast skorzystać z ich pomocy, zrobiła wszystko, by zmusić ich do milczenia.
Polonia w Kazachstanie. Trzeba im pomóc! (0)
Dzisiejszy Kazachstan zaskakuje wieloma kontrastami. Wystarczy spojrzeć na jago mapę, aby docenić geopolityczne położenie tego państwa i być pod wrażeniem wielkości jego obszaru, rozciągającego się ze wschodu na zachód na długość 3 tys. km

Strony