Odnaleziono szczątki rozbitego samolotu An-148. Brak ocalałych.

Odnaleziono szczątki należącego do rosyjskiej linii lotniczej „Saratov”samolotu An-148, który zniknął z radarów 10 minut po wylocie z lotniska Domodedovo w Moskwie – podał TASS (ros. agencja informacyjna) powołując się na źrodło rosyjskich służb zarządzania kryzysowego.

Fragmenty wraku zostały znalezione w rejonie Ramensky pod Moskwą. W samolocie znajdowało się 65 pasażerów i 6 członków załogi. Nie ma ocalałych.

Maszyna wykonywała lot z miasta Orsk w Uralu. Świadkowie widzieli, jak samolot staje w płomieniach i spada w okolicach wsi Argunovo, na półocny wschód od Moskwy.

Samolot An-148 został zbudowany przez ukrainskiego konstruktora „Antonov”, a pierwszy lot tego modelu odbył się w 2004 r. W samolotach tego typu może podróżować do 80 pasażerów i wznoszą się one na wysokość nawet 3600 km.

Od momentu, kiedy maszyna weszła do użytku, wydarzyło się przynajmniej pięć incydentów z udziałem samolotów tego typu. Były one zwykle związane z podwoziem, systemem elektrycznym i układem sterowania.

W skutku z dzisiejszą katastrofą, zgłoszono naruszenie przepisów lotniczych, podaje TASS cytując Svetlanę Petrenko, rzeczniczkę Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.

Na miejscu wypadku pojawiły się służby specjalne oraz gubernator moskiewskiego okręgu Andrey Vorobyov.

Zakład ubezpieczeniowy „AlfaStrahovanie” ogłosił, że pasażerowie i ekipa rozbitego samolotu byli w nim ubezpieczeni. Firma już skontaktowała się z przewoźnikiem i uczestniczy w wyjaśnianiu towarzyszących katastrofie okoliczności.

Moskiewska regionalna prokuratura ds. Nadzoru nad przestrzeganiem przepisów o transporcie wodnym i powietrznym rozpoczęła śledzctwo w związku z upadkiem samolotu. Kontrola dotyczy działania dyspozytorów i obsługi maszyny.

Autor: 
Borjana Pawłowa/Tłum. Karolina Widera
Źródło: 

dnes.bg

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.