Ofiara księdza pozwie Michalkiewicza za słowa o k...ach. "Płakała, gdy to przeczytała"

Katarzyna, której sąd przyznał milion złotych zadośćuczynienia za to, że była gwałcona przez księdza, pozwie Stanisława Michalkiewicza. Publicysta Radia Maryja stwierdził, że "żadne k…wy nie są tak wysoko wynagradzane.

Michalkiewicz w felietonie opublikowanym w serwisie YouTube odniósł się do wyroku, jaki zapadł kilka dni temu. Katarzynie, która jako 13-latka była brutalnie gwałcona przez księdza Romana B. z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, zasądzono milion złotych odszkodowania.

"Dostać milion złotych, za to, że ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał" - mówi na wideo zamieszczonym na YouTubie. I dodaje: "Jestem pewien, że teraz panienki, jedna przez drugą, na wyścigi będą sobie przypominać, jak to były molestowane. (...) Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k…wy nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie, a cóż do tego nasz biedny kraj."

Katarzyna jest pod stałą opieka Fundacji "Nie lękajcie się". - Ta dziewczyna dwie minuty po tym, jak media napisały o tym nagraniu, skontaktowała się ze mną. Płakała jak to czytała. Na pewno wystąpi na drogę sądową przeciwko tej osobie, ale musi trochę odreagować proces, który dopiero co się zakończył. Przeszła bardzo, bardzo dużo i naprawdę potrzebuje spokoju. Jej życie zostało złamane i będzie się z tym zmagać do końca życia – mówi Wirtualnej Polsce Marek Lisiński.

Zbulwersowany słowami Michalkiewicza jest pełnomocnik Katarzyny. - Tego nie da się w kulturalny sposób skomentować. Wyrządził jej wielką dodatkową krzywdę – mówi Wirtualnej Polce mec. Jarosław Głuchowski. Z uwagi na zobowiązanie do zachowania szczegółów sprawy swojej klientki w tajemnicy nie chce się wypowiadać na temat pozwu przeciwko Michalkiewiczowi.

Autor: 
--------------
Źródło: 

wp.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.