Federalna Służba Podatkowa naliczyła 13 bilionów rubli na zagranicznych rachunkach Rosjan

„Rachunki otwarte przez obywateli Rosji i firmy w zagranicznych bankach zawierają ponad 13 bilionów rubli, co przy obecnym kursie wynosi około 177 miliardów dolarów” - poinformował przemawiając na „Forum Gajdara”, zastępca szefa Federalnej Służby Podatkowej (FTS) Dmitry Volvach.

„Dziś widzimy, że Rosjanie mają na całym świecie [...] 700 tysięcy rachunków finansowych. To 400 tysięcy rezydentów podatkowych - osób prawnych i osób fizycznych, salda na tych kontach w rublach przekraczają 13 bilionów rubli. To poważne aktywa” - powiedział Volvach.

Jak zauważył zastępca szefa Federalnej Służby Podatkowej, w kwocie tej uwzględniono środki z banków w tych krajach, z których jego departament otrzymuje informacje w ramach automatycznej wymiany danych z podobnymi strukturami z innych państw.

Rosyjskie służby podatkowe otrzymują takie dane w ramach automatycznej wymiany informacji z innymi krajami.

W maju 2016 roku Rosja podpisała międzynarodowe porozumienie o automatycznej wymianie informacji podatkowych, a w styczniu 2017 roku - o automatycznej wymianie raportów krajowych o międzynarodowych grupach kapitałowych; w 2018 roku miała miejsce pierwsza automatyczna wymiana informacji.

Autor: 
Tłum. Natalia Madziąg

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 16 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.