Marcin Najman staje w obronie PKN Orlen

„Wojownik” – jak jakiś czas temu określił Najmana dziennikarz Wiadomości – krytycznie wypowiedział się na temat wszystkich tych, którzy zamierzają bojkotować PKN Orlen. Mówił o zdradzie i chwalił polski przemysł paliwowy.

W poniedziałek prezes PKN Orlen podpisał przedwstępną umowę dotyczącą przejęcia grupy Polska Press, czyli polskiej spółki wydawniczej pod przewodnictwem niemieckiej grupy medialnej Verlagsgruppe Passau. Polska Press jest właścicielem 20 dzienników regionalnych i setek lokalnych portali informacyjnych. Przejęcie okazało się więc skandalem. Wzburzyła się głównie opozycja, ale także wielu dziennikarzy i komentatorów.

O co tyle krzyku?

Choć prezes PKN Orlen mówi o repolonizacji mediów, to w praktyce może to oznaczać znaczne zbliżenie się do partii rządzącej, a co za tym idzie – zmiany polityki informacyjnej wspomnianych gazet, czasopism i serwisów. Opozycja obawia się, że media lokalne w rękach Orlenu staną się aparatem propagandowym obecnego rządu. W sieci pojawiły się głosy, by bojkotować stacje PKN Orlen.

Komentarz w tej sprawie zabrał Marcin Najman

Znany pięściarz nie ukrywa, że jest zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy w Polsce szalały proaborcyjne protesty kobiet, ten kilkukrotnie pojawił się na Jasnej Górze gotów walczyć w imię tradycji i katolicyzmu.

„Jak można krytykować kupno wydawnictwa Polska Press przez PKN Orlen. Przecież to na lata, a nie na kadencje trafia w polskie ręce. Kto propaguje akcje 'Nie tankuje na PKN Orlen' to zdrajca. Orlen i Lotos to polskie koncerny, które wspierać powinien każdy Polak! Jakość paliwa i kawy też najlepsza!” - czytamy na Instagramie Marcina Najmana.

Wszystko wskazuje na to, że ruch prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka, jeszcze przez długi czas będzie echem rozbrzmiewał w wielu debatach politycznych.

Autor: 
Mateusz Rymiszewski
Źródło: 

o2.pl instagram.com/marcin.najman

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 10 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.