Niemieccy rolnicy i obrońcy praw zwierząt protestują przeciwko polityce rolnej

Rolnicy, obrońcy klimatu i obrońcy praw zwierząt zebrali się razem z około 30 traktorami w Berlinie na corocznej demonstracji. Marsz „Mamy dość” potępia politykę rolną rządu i domaga się zakończenia rolnictwa przemysłowego i hodowli zwierząt.

Kolejne 10000 osób przesłało swoje odciski stopy na papierze, ponieważ nie mogli podróżować do Berlina z powodu pandemii koronawirusa. Ślady stóp i wiadomości protestu wisiały przed kancelarią na sznurkach do bielizny. Organizatorzy marszu wzywają do całkowitego przeglądu przepisów. SaskiaRichartz, rzeczniczka ruchu „Mamy dość”, powiedziała: „Polityka rolna rządu opiera się na taniej, masowej produkcji, w której zbyt wiele zwierząt jest zamkniętych w małych stajniach”. „Wzywamy do zmiany polityki rolnej na rzecz rolnictwa wiejskiego” - dodała.

goldsolar.pl

Zbiórka przeciwników stała  się corocznym punktem kalendarza berlińskiego, zbiegając się z Międzynarodowym Zielonym Tygodniem. Policja stwierdziła, że ​​protest był pokojowy, bez większych incydentów ani zakłóceń.

Tłumaczyła Oliwia Starzyńska

Autor: 
Michael Braithwaite
Źródło: 

euronews.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
15 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.