Osoby przylatujące do Anglii będą musiały odbyć 10 dniową kwarantannę

Od poniedziałku wszyscy przylatujący z zagranicy do Anglii będą musieli poddać się kwarantannie przez 10 dni. Jest to spowodowane obawą o rozprzestrzenianie się wirusa. Rząd Wielkiej Brytanii otworzył coś, co nazywa „korytarzami podróży” między krajami z mniejszą liczbą przypadków koronawirusa. Oznaczało to, że ludzie przybywający do Anglii z tych krajów nie musieli się izolować.

W piątek Grant Shapps, brytyjski minister transportu, powiedział, że korytarze zostaną zawieszone w poniedziałek o 4 rano GMT.

Ogłosił również, że eksperci z Wielkiej Brytanii wcześniej oceniali ryzyko każdego kraju, ale teraz jest to coraz trudniejsze ze względu na pojawienie się odmiany COVID.

Wcześniej brytyjski rząd wprowadził zakaz podróżowania z Portugalii i Ameryki Południowej w obawie przed nowym wariantem znalezionym w Brazylii. „W tej chwili nie mamy przypadków, ale jest to podejście zapobiegawcze” - powiedział Shapps dla BBC. „Chcemy mieć pewność, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wdrażanie szczepionek mogło być kontynuowane i nie przeszkadzały mu inne warianty tego wirusa”. Pojawia się zaledwie kilka tygodni po odkryciu nowej odmiany w Anglii, co skłoniło wiele krajów do zakazania podróży z Wielkiej Brytanii. Niestety, ten wirus jest bardziej zaraźliwy i obwinia się go o gwałtowny wzrost przypadków COVID-19 i zgonów. Naukowcy stwierdzili, że nic nie wskazuje na to, że wirus brytyjski reaguje inaczej na szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Portugalski minister spraw zagranicznych Augusto Santos Silva nazwał decyzję Wielkiej Brytanii „bez logiki” i powiedział, że będzie szukał wyjaśnień od swojego brytyjskiego odpowiednika.

„Zawieszanie lotów z Portugalii z argumentem dotyczącym połączeń między Portugalią a Brazylią jest, z całym szacunkiem, całkowicie absurdalne” - powiedział w wywiadzie opublikowanym online przez gazetę Diario de Noticias.

Tłumaczyła Oliwia Starzyńska

Autor: 
euronews.com
Źródło: 

euronews.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.