MRPiPS: Ponad milion dzieci ze świadczeniem 500+

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało na swojej stronie, że do końca lipca bieżącego roku, świadczenie z programu „500+” otrzymało już ponad 1,08 mln dzieci. Pomoc finansowa dla rodzin wyniosła 540 mln zł.

Zgodnie z przepisami, samorządy mają 3 miesiące na rozpatrzenie wniosków. Natomiast, podając za MRPiPS, dotychczasowa praktyka pokazuje, że robią to znacznie szybciej. Od 1 do 31 lipca, 58 proc. wniosków w gminach zostało rozpatrzonych.

– Oznacza to, że gminy wydały blisko 1,5 mln informacji. Aż w 10 województwach udział wydanych informacji w liczbie wniosków jest wyższy od przeciętnej, największy odnotowano w województwie świętokrzyskim 70 proc. – wyjaśniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

 

Województwa lubuskie, świętokrzyskie i pomorskie z największą ilością wypłat

Szefowa resortu powiadomiła, że świadczenia otrzymało 1,084 mln dzieci, a kwota wyniosła 540 mln złotych. Rekordzistami są województwa: lubuskie, świętokrzyskie i pomorskie. Tam liczba wypłat wyniosła kolejno 56 proc., 50 proc. i 49 proc.

– Dziękuję tym samorządom, które odpowiedziały na mój apel o zwiększenie częstotliwości wypłat do kilku w miesiącu. To bardzo ważne dla rodzin zwłaszcza w okresie wakacyjnym, a także w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego – wyraziła wdzięczność minister Bożena Borys-Szopa. 

 

Polacy chętnie składają wnioski online

„Możemy śmiało powiedzie

, że budujemy z polskimi rodzinami Polskę cyfrową” - powiedziała minister. Liczba wniosków złożonych online wyniosła do lipca 2,67 mln. To oznacza, że ponad 60 proc. szacowanej liczby rodzin, które mają otrzymać pomoc w ramach programu, wypełniło zgłoszenia elektronicznie. Najchętniej z Internetu przy wypełnianiu wniosków o „500+” korzystali mieszkańcy woj. mazowieckiego, śląskiego i wielkopolskiego.

Resort jednocześnie przypomniał, że osoby, które złożą wniosek do końca września, mają gwarancję wypłaty świadczenia z wyrównaniem od lipca

Autor: 
Aleksandra Gadocha
Źródło: 

gov.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.