Singapur ponownie najdroższy!

W ogólnoświatowym raporcie na temat kosztów życia w 2017 roku, azjatyckie miasta zajmują pięć z pierwszych sześciu miejsc. Jak wykazało najnowsze badanie Economic Intelligence, już czwarty rok z rzędu Singapur okazuje się najdroższym miastem na świecie.

W raporcie EI dotyczącym kosztów życia na świecie w 2017 roku, azjatyckie miasta zajmują pięć z pierwszych sześciu miejsc, co przypisuje się umocnieniu japońskiego jena.

Oprócz Singapuru, na liście znalazły się również Hong Kong (miejsce czwarte), Tokio (miejsce piąte), Osaka i Seul (miejsce szóste).

Wśród najdroższych miast świata, na trzecim miejscu znalazł się szwajcarski Zurych, a na siódmym kolejne szwajcarskie miasto - Genewa.

 

Paryż najdroższy w UE

Na ósmym miejscu uplasował się Paryż -najdroższe miasto strefy euro i UE, a tuż za nim jedyny przedstawiciel USA -Nowy Jork. Pierwsza dziesiątkę zamyka Kopenhaga. EI publikuje swoją listę co pół roku, porównując ceny 160 produktów i usług, ceny żywności, mieszkań, transportu... Według badania, najtańsze życie wiodą mieszkańcy kazachstańskiej Ałma- Aty, Lagos, Bangalore, Karaczi i Algieru.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.