Godzina Zero w UK nadchodzi – Polacy zaczną masowo wracać do Polski.

Godzina Zero w UK powoli nadchodzi, czyli dzień, w którym oprocentowanie w UK wróci do normalnego poziomu i bardzo dużo Polaków będzie wolało wrócić do Polski, bo będzie bardziej się opłacać.

 

Kiedy nadejdzie godzina Zero?

Gdy oprocentowanie bazowe powróci do normalnego poziomu, to sprawi, że wielu Polakom, bardziej będzie opłacało się wrócić do Polski.

Kilka dni temu podwyższono oprocentowanie, w ciągu następnego roku lub dwóch, oprocentowanie w UK może zrównać się z oprocentowaniem w USA, to może być godzina ZERO.

Wielu Polakom, którzy np. spłacili 35% mortgage, a ich dom podrożał o 25%, może bardziej opłacać się, wrócić do Polski, sprzedając swój dom obciążony kredytem, i za pieniądze ze sprzedaży kupić dom w Polsce za gotówkę i żyć tam bez żadnego kredytu na dom, co więcej, bez wysoko oprocentowanego kredytu.

 

Podaje fakty!

Wyobraź sobie, że posiadasz dom w UK, który będzie wart za 4 lata £325,000.

Kupiłeś ten dom 6 lat temu za £220,000 na kredyt 90% LTV, czyli zaciągnąłeś £198,000 kredytu.
 
Za 4 lata, gdy Twoja nieruchomość będzie kosztować £325,000 do spłaty kredytu pozostanie £134,000.
 
Jednakże, oprocentowanie kredytów to nie 2% a 7%, czyli miesięcznie odsetek za pozostałe £134,000 musisz płacić £781. Samych odsetek! Bez kapitału! W celu obniżenia rat możesz zrobić rekredytowanie i rozłożyć kredyt na więcej lat, ale czy na pewno się opłaca? Odsetki nadal będą wysokie!
 
W „Godzinie Zero” możesz pomyśleć: po co mam spłacać co miesiąc £781 samych odsetek, w konsekwencji to aż £9,380 w pierwszym roku a w 10 następnych latach to £71,741.
 
W takiej chwili możesz sobie pomyśleć, czy nie lepiej sprzedać dom, który jest wart £320,000 spłacić £134,000 kredytu, a za pozostały jeden milion złotych, czyli £186,000 kupić sobie dom w Polsce, za który nie będę musiał płacić rat?
 
Co więcej, w Polsce za te same pieniądze, czyli £186,000 mogę kupić dwa ekskluzywne apartamenty, w jednym zamieszkać a drugi wynająć.
 
Mimo niższych płac w Polsce, życie bez wysokich rat kredytu hipotecznego może okazać się takie samo jak w UK, a nawet lepsze, lub dużo lepsze dla osób, które kupią sobie dwa apartamenty, w jednym zamieszkają, a z drugiego będą czerpać profity!
 
Dzisiejsza kalkulacja to nie gdybanie tylko realna sytuacja, która już niedługo może nadejść.

Autor: 
---------------------
Źródło: 

dobryruch.co.uk

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.