6 komitetów wyborczych zarejestrowanych przez PKW. Partia Czarzastego ma problem

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 6 komitetów wyborczych na nadchodzące wybory parlamentarne. Problemy ma Komitet Wyborczy Lewica, którego PKW wezwała do usunięcia wad.

4 komitety, które zdołały się zarejestrować to komitety partyjne. Są to KW Zgoda, KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, KW Odpowiedzialność oraz KW PiS. Komisja zarejestrowała także Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI oraz Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy.

PKW wezwała do usunięcia wad KW Sojusz Lewicy Demokratycznej (KW Lewica), KW Narodowego Odrodzenia Polski, KWW Bezpartyjni Samorządowcy oraz KWW Bezpartyjni Samorządowcy!

Jeśli chodzi o problemy z rejestracją KW Lewica, PKW informuje, że zgodność skrótu nazwy KW z wpisem do ewidencji partii politycznych jest wymagana przepisami Kodeksu Wyborczego. Jednocześnie powiadomiła, że nie może „uwzględnić złożenia przez partię polityczną do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosku o zmianę wpisu do ewidencji partii politycznych w zakresie skrótu nazwy partii, ponieważ Sąd takiej zmiany nie dokonał”.

Rzecznik SLD powiedziała, że partia spodziewała się takiej decyzji PKW. Dlatego chcieli złożyć wniosek wcześniej, by korzystać z ochrony nazwy komitetu. Teraz pracują nad usunięciem wskazanych przez komisję wad. „Plan B będzie wdrażany, gdy się nie uda plan A” - dodała Anna Maria Żukowska, rzecznik prasowy SLD.

PKW przyjmuje zgłoszenia do 26 sierpnia.

Autor: 
Aleksandra Gadocha
Źródło: 

PAP

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
8 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.