Moratorium na kontrole małych przedsiębiorstw w Rosji zostało oficjalnie przedłużo-ne do 2022 roku

Rząd Rosji w imieniu Prezydenta przedłuża moratorium na planowane kontrole małych przedsiębiorstw do 31 grudnia 2021 r. - powiedział premier Michaił Miszustin na spotkaniu operacyjnym z wicepremierem. Transkrypcja została opublikowana na rządowej stronie internetowej.

Miszustin zauważył, że ten sektor był najbardziej dotknięty rozprzestrzenianiem się koronawirusa. „Miliony ludzi zatrudnionych jest w małych firmach, a naszym zadaniem jest ich dalsze wspieranie” - podkreślił.

„Popieram tę decyzję prezydenta i rządu. Czek dla przedsiębiorcy to dni i tygodnie dodatkowej pracy, więc rok bez zaplanowanych kontroli pozwoli tysiącom firm skupić się na pracy w najtrudniejszych warunkach pandemii” - napisał na Twitterze szef Izby Obrachunkowej Aleksiej Kudrin.

Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział przedłużenie moratorium na zaplanowane na przyszły rok inspekcje małych przedsiębiorstw. Zwrócił uwagę, że zagrożenia dla gospodarki wciąż pozostają, ale „pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej jesteśmy teraz gotowi do znacznie lepszej pracy w epidemii”.

Wezwał przedsiębiorców i kierownictwo firm do „wykazania się odpowiedzialnością społeczną” i przestrzegania wszelkich zaleceń lekarzy i specjalistów dotyczących warunków pracy personelu. Putin mówił też o potrzebie dopracowania środków zarówno operacyjnego, jak i długofalowego wsparcia przedsiębiorstw, zwłaszcza małych i średnich.

Autor: 
Tłum. Natalia Madziąg

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.