Iran grozi anihilacją Izraela! Na zniszczenie państwa żydowskiego potrzeba 8 minut

Iran grozi Izraelowi zniszczeniem. Według przedstawicieli armii islamskiego państwa, dysponuje ono zdolnością do destrukcji żydowskiego państwa w ciągu 8 minut. Irańczycy oskarżają też Amerykanów o sianie zamętu w regionie i wykorzystywanie twierdzeń o broni atomowej jako pretekstu do przejęcia kontroli. W ostatnich miesiącach Irańczycy testowali broń rakietową zdolną osiągnąć Izrael.

Jeśli nadejdą rozkazy Najwyższego Wodza, zniszczymy syjonistyczny reżim krócej niż przez 8 minut - powiedział na początku tygodnia Ahmad Karimpour, starszy doradca irańskiej formacji al-Quds. W swojej wypowiedzi nawiązywał do słów Najwyższego Przywódcy Iranu. Ali Chamenei w poniedziałek skrytykował Stany Zjednoczone za występowanie przeciwko irańskiemu programowi rakietowemu. Stwierdził, że amerykańskie „wrzaski” na jego temat nie powstrzymają Irańczyków – informuje Adam Kredo z freebeacon.com.

Dżihad nadal istnieje – powiedział muzułmański duchowny. - Wielki dżihad oznacza walkę z wrogiem w polityce, ekonomii, kulturze i sztuce - dodał. Stwierdził, że głównym źródłem problemów w regionie są Stany Zjednoczone. Oskarżył Amerykanów i „inne mocarstwa” o dążenie do przejęcia kontroli nad irańskimi centrami decyzyjnymi. Stwierdził, że program rakietowy Iranu to tylko pretekst do ingerencji mocarstwa w wewnętrzne sprawy bliskowschodniego kraju.

9 maja irański generał brygady Ali Abdollahi ogłosił, że dwa tygodnie wcześniej wojsko Iranu przetestowało pociski średniego zasięgu mogące dosięgnąć Izrael. - Przetestowaliśmy rakiety o zasięgu 2000 kilometrów i marginesie błędu 8 metrów - powiedział na konferencji w Teheranie wojskowy. Dodał, że oznacza to de facto bezbłędność. Testy rakietowe Iran przeprowadził również w marcu.

Jak przypomina Times of Israel porozumienie nuklearne z 2015 r. zawarte pomiędzy Iranem i sześcioma mocarstwami oraz Unią Europejską nie zabrania bezpośrednio przeprowadzania prób rakietowych przez Iran. Jednak Rada Bezpieczeństwa ONZ zakazuje Iranowi przeprowadzania prób z rakietami zdolnymi do przenoszenia głowic atomowych aż do 2023 r.

Na dwóch odpalonych w marcu 2016 r. rakietach napisano „Izrael musi zostać wymazany z powierzchni ziemi”. Powyższe sformułowanie niejednokrotnie padało z ust Chameneiego. We wrześniu 2015 r. na Twitterze Chamenei ogłosił, że Izrael nie przetrwa kolejnych 25 lat. Dodał, że żydowskie państwo przez ten czas będzie prześladowane, a następnie zniszczone. Z kolei w listopadzie 2014 r. naczelny przywódca Iranu stwierdził, że dla Izraela nie ma innej opcji tylko zniszczenie. Na Twitterze opublikował podzielony na 9 kroków plan anihilacji tego kraju i zastąpienia go palestyńskim organizmem państwowym.

Autor: 
------------
Źródło: 

pch24.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.