Pociski wystrzelone z Libanu uderzyły w Izrael, powodując odwet

W niedzielę wystrzelono rakiety przeciwpancerne z Libanu w kierunku północnego Izraela. Jak powiedziała armia izraelska, do wystrzału doszło po tym jak Hezbollah przysięgał zemstę za atak dronów tydzień temu.

W oświadczeniu przekazanym przez Al-Mayadeen TV Hezbollah powiedział, że zniszczył izraelski pojazd wojskowy w pobliżu granicy, twierdząc, że operacja „zabiła i zraniła osoby znajdujące się wewnątrz pojazdu”. Armia izraelska powiedziała, że ​​jej siły odpierają atak. Wojsko powiedziało, że pociski zostały wystrzelone w kierunku izraelskiej społeczności Avivim, ale nie podał od razu dalszych szczegółów.

Rzecznik wojskowy wezwał także Izraelczyków mieszkających w odległości czterech kilometrów od granicy libańskiej, aby pozostali w domu i przygotowali schronienia, choć na razie nie wezwał ich do wejścia do schronów. W ostatnim tygodniu wzrosły napięcia między Izraelem a jego wrogiem Hezbollahem, libańskim szyitami popieranymi przez Iran.

Szef Hezbollahu Hassan Nasrallah powiedział w sobotę, że reakcja grupy na rzekomy izraelski atak dronów na twierdzę w Bejrucie została „podjęta”.

Atak przed świtem 25 sierpnia obejmował dwa drony - jeden eksplodował i spowodował uszkodzenie centrum medialnego prowadzonego przez Hezbollah, a drugi rozbił się bez detonacji z powodu awarii technicznej. Izrael nie zgłosił odpowiedzialności za incydent.

Atak w Libanie nastąpił zaledwie kilka godzin po tym, jak Izrael rozpoczął strajki w sąsiedniej Syrii, aby zapobiec zbliżającemu się atakowi irańskiego drona na państwo żydowskie.

Autor: 
AG
Źródło: 

dailysabah.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.