Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair twierdzi, że kraj będzie musiał obrać stronę USA

5G jest stopniowo wprowadzane przez wiele krajów. Jednakże, wobec skandalu odnoszącego się do bezpieczeństwa danych użytkowników zagrożonego przez firmę Huawei, narastają wątpliwości odnośnie kontrahentów którzy mieliby sprzedać technologię potrzebną do rozprzestrzeniania tej sieci.

„Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair twierdzi, że kraj będzie musiał obrać stronę USA w sprawie skandalu związanego z Huawei”

Według wypowiedzi Tony’ego Blair z czwartku 25 czerwca  Zjednoczone Królestwo będzie w końcu musiało opowiedzieć się za Stanami Zjednoczonymi w sprawie udostępniania firmie Huawei udziału w rozwoju technologii 5G.

Brytyjscy urzędnicy są w trakcie szukania bezpiecznego sposobu używania technologii produkowanej przez firme Huawei, po tym jak w lutym ograniczyli rolę tej firmy w rozwoju sieci 5G. Na spotkaniu konferencyjnym dziennika Reuters, Tony Blair zapytany o tą sytuację powiedział: „Myślę, że musimy podjąć decyzję oraz wesprzeć Stany Zjednoczone w tym temacie.” Blair powiedział również, że jednym z problemów przy wyborze kontrahenta było to, że Huawei był tańszą aternatywą.

Blair również dodał: „Niezwykłą rzeczą odnośnie 5G jest to, że kraje zachodnie w pewien sposób pozwoliły na tą przewagę, tą wyższość. Nie przyznanie racji Stanom Zjednoczonym w tym temacie będzie dla nas bardzo trudnym zadaniem.”

Autor: 
Michał Kaszuba
Źródło: 

Guy Faulconbridge; edytor: Michael Holden

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.