Apel do wszystkich rasistów: „ Nie jestem waszym czarnuchem!“

„Czarna małpa“, „ Zdrajca narodu“ oraz „Wyraz na N (czarnuch)“ to tylko niektóre ze zniewag, które pojawiają się na stronie Facebooka partii NPD (przyp. tłum.: Narodowodemokratyczna Partia Niemiec) pod postem mojego zdjęcia z kampanii wyborczej.

Ani kolor skóry, ani pochodzenie nie decydują, kto zostanie wybrany jako poseł do parlamentu, lecz obywatele kraju, którzy przeważającą większością głosów stają w obronie otwartego (czytaj: tolerancyjnego) i solidarnego społeczeństwa.

Nie dam się zastraszyć i nie przestanę angażować się w działanie na rzecz większej jedności naszego społeczeństwa! Jestem zadowolony, że na mój wpis na Facebooku zareagowały tysiące użytkowników, wyrażając tym samym swoją solidarność.

Umacnia mnie to w mojej pracy na rzecz tolerancyjnego i solidarnego społeczeństwa. Nie wolno nam pozostawić kraju w rękach tych, którzy chcą jego podziałów.

Tacy ludzie nadmiernie wykorzystują pojęcie demokracji. Próbują za pomocą swoich rasistowskich komentarzy zastraszyć demokratów i zamknąć im usta. Ja jednak nie dam się zastraszyć i nie przestanę angażować się w działanie na rzecz większej jedności naszego społeczeństwa!

Autor: 
Karamba Diaby/Tłum. Edyta Grzywacka - Wziątek
Źródło: 

huffingtonpost.de

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.