Kokaina dostarczana szybciej niż pizza

Kokaina może być dostarczona na terenie Anglii i Szkocji szybciej niż pizza według wyników ankiety dotyczącej rynku narkotyków na świecie.

 Z 1000 osób zażywających kokainę na terenie Anglii i ponad 500 w Szkocji więcej niż jedna trzecia stwierdziła, że narkotyk może im być dostarczony w przeciągu pół godziny.

Około 36,8% respondentów w Anglii i 37,4% w Szkocji przyznało, iż może otrzymać kokainę w ciągu 30 minut, co plasuje ich na piątym oraz szóstym miejscu
w światowym rankingu.

Jednakże już tylko 12,2% mieszkańców Anglii oraz 19,8% mieszkańców Szkocji zadeklarowało możliwość otrzymania pizzy w tym samym czasie.

Uśrednionym wynikiem dla 15.000 osób zażywających kokainę na całym świecie
i pytanych przez Ogólnoświatową Ankietę Narkotykową (ang. Global Drug Survey) jest 30,3% przyznających, że mogą posmakować białego proszku w ciągu pół godziny.

Tylko 16,5% zadeklarowało otrzymanie pizzy w tym samym czasie.

W raporcie pada stwierdzenie, że dilerzy walczą o klientów nie tylko poprzez jakość produktu ale także szybkość dostawy, łatwość dostępu i większą czystość, co „prawdopodobnie prowadzi do wzmożonego zażywania oraz większej krzywdy wśród ludzi.”

„Na skutek stosowania kamer CCTV w wielu miastach tradycyjna sprzedaż uliczna staje się mniej atrakcyjna dla dilerów oraz klientów.” – dodają autorzy raportu.

„Z drugiej strony czarny rynek pozwala na dostarczenie narkotyków do twojej skrzynki pocztowej a rozwój mediów społecznościowych z funkcjami szyfrowania wiadomości czyni zamawianie towaru stosunkowo łatwym.”

„Stąd też, nie ma się co dziwić, że następną formą ulepszenia usług świadczonych klientom miał być rozwój wyrafinowanych i szybkich sposobów dostarczania narkotyków w wielu naszych dużych miastach.”

 

Jeszcze trochę statystyki

W ankiecie przebadano 130.000 ludzi z 44 krajów na całym świecie, w tym 5000 ze Zjednoczonego Królestwa, zażywających kokainę, zadając pytania o jej rekreacyjne spożywanie oraz wpływ na zdrowie.

„Koksiarze” z Anglii zajęli globalnie drugie miejsce pod względem ilości „białego proszku” spożywanego podczas jednej sesji (0,7 g) i zostali pobici tylko przez mieszkańców Szkocji.

Autor: 
Dominik Nowicki
Źródło: 

news.sv.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.