Najczęściej Komentowane

BBC: Tusk chce zaproponować "elastyczne" wydłużenie brexitu o rok (98999)
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk chce zaproponować Wielkiej Brytanii "elastyczne" przesunięcie o 12 miesięcy terminu wyjścia z Unii Europejskiej - informuje w piątek BBC, powołując się na wysokie rangą źródło unijne.
Grillowanie odbiera głowę (36020)
W minionym tygodniu w nocy z czwartku na piątek na Kampusie Morasko trwało Wielkie Grillowanie UAM. Samorząd studentów reklamował to wydarzenie jako największą uczelnianą imprezę plenerową, tworzoną przez studentów i dla studentów.
Posłowie PO apelują o wstrzymanie "masakry dzików" (1151)
Posłowie PO zaapelowali w środę do myśliwych, do kierownictwa resortu środowiska, a także do lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego o wstrzymanie planowanych na styczeń polowań na dziki. Apelujemy przeciwko tej niecywilizowanej masakrze - podkreślali.
Prezenty i Skubanko. Rząd dał wszystkim, komu teraz zabrać? Oto 7 opcji (543)
500+, obniżenie wieku emerytalnego, wyższa kwota wolna - wszystko kosztuje, a będzie kosztować jeszcze więcej. Rząd będzie musiał zacząć trałowanie podatkowe.
W ciągu dekady polskie spółki przejęły za granicą kilkaset firm (530)
Ostatnia dekada przyniosła dynamiczny wzrost liczby i wartości inwestycji zrealizowanych przez polskie firmy poza Polską.
Archidiecezja lubelska wprowadza zasady kontaktu duchownych z dziećmi. (293)
"Zasady ochrony dzieci i młodzieży" - taki tytuł nosi dokument opublikowany na stronach archidiecezji lubelskiej. Znajdują się w nim wytyczne dotyczące kontaktu duchownych z nieletnimi.
Elizabeth Warren kandydatka na prezydenta USA planuje zniszczyć w Google i Facebooka. (47)
Senator Partii Demokratyczne Elizabeth Warren, która ubiega się o nominację w wyborach prezydenckich zaprezentowała w piątek swoje propozycje, które się nie spodobają Amerykanom. Jej celem jest to, by rozbić firmy Facebooka i Google.
MRPiPS: Rodzina 500 plus na nowy okres (8)
Trwa składanie wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu Rodzina 500 plus. Minister Elżbieta Rafalska przypomina, że aby otrzymać świadczenie na pełen okres wniosek trzeba złożyć do końca października.
Kanadyjska wymiana (8)
Krzysiek o SWAP dowiedział się od koleżanki, która szukała ofert wymiany zagranicznej w Internecie. Studiował dziennie, znał język angielski i miał referencje. Postanowił więc spróbować.
Szczytowa jesień: październik na rynku mieszkaniowym w Moskwie pod znakiem rekordów (6)
Rynek mieszkaniowy Moskwy w październiku zalały liczne rekordy. Według słów pytanych przez RIA Nieruchomości ekspertów, na rynku nastąpił rekord dla 2016 roku pod względem ilości nowych ofert oraz została wydana niezliczona liczba pozwoleń na budowę
Polak wykształcony, ale mało atrakcyjny (5)
Polacy są jednym z najbardziej wykształconych narodów w Europie a kto wie czy nie na świecie. Z danych Eurostatu wynika, że pod względem liczby studentów i absolwentów studiów wyższych jesteśmy na czwartym miejscu...
Duda zrobił to, czego ja nie mogłem (4)
"Gdybym wraz z moimi posłami zagłosował przeciw lub się wstrzymał, w oczywisty sposób oznaczałoby to rozpad koalicji rządowej i szybkie przedterminowe wybory.
Tomasz Lis odchodzi z TVP (4)
W ostatnim odcinku programu „Tomasz Lis na żywo” wzięli udział byli prezydenci Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa, jak również Marek Belka oraz Włodzimierz Cimoszewicz. Na koniec Tomasz Lis pożegnał się z widzami.
Polityka uczciwej konkurencji w UE (3)
Celem polityki konkurencji w UE jest zapewnienie sprawiedliwych i równych warunków prowadzenia działalności oraz zapewnić przestrzeń dla innowacji oraz ujednoliconych norm dla rozwoju małych firm. KE monitoruje i bada zachowania anty konkurencyjne.
Samochody od bezdomnego to nic. Jak ojciec Rydzyk przejmuje majątek swoich wyznawców (3)
Na wezwanie z radia i telewizora oddają wszystko, czego dorobili się w życiu. Domy, mieszkania, działki, nawet pastwisko - to przykłady darowizn sympatyków Radia Maryja dla fundacji ojca Tadeusza Rydzyka oraz zakonu redemptorystów.
RMF: BYŁY OFICER WSI PODEJRZANY O WYŁUDZENIA ZE SKOK WOŁOMIN (3)
Były oficer WSI Krzysztof W. jest podejrzany o gigantyczne wyłudzenia ze SKOK Wołomin. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, ten były prezes fundacji Pro Civili trafił do aresztu.
Resort finansów rezygnuje z wprowadzenia kaucji rejestracyjnej w VAT (3)
Nie będzie obowiązku wpłacania kaucji rejestracyjnej dla podatników VAT, której wysokość miałaby sięgać nawet 200 tys. zł; resort finansów zrezygnował z tego pomysłu. Ministerstwo proponuje zwiększenie odpowiedzialności pełnomocników rejestrujących
MODELE INWESTOWANIA (2)
Lokaty bankowe są najpopularniejszym i najpowszechniejszym sposobem inwestowania. Na rynku istnieją jednak inne sposoby inwestowania o wyższej stopie zwrotu, innym poziomem ryzyka i zysku
Pawłowicz nie odpuszcza. Żenująca próba wyjścia z twarzą (2)
„Pani Krystyno Pawłowicz, poznajmy się najpierw. Może zamiast oceniać się w mediach, napije się Pani ze mną kawy i pomoże mi budować międzynarodową koalicję przeciwko mowie nienawiści. Razem, nie przeciwko sobie” – napisała do PiSowskiej
Niemcy: Turecki lub polski zamiast angielskiego? (2)
​Propozycja, by w szkołach podstawowych zamiast języka angielskiego uczyć tureckiego, polskiego lub rosyjskiego, natrafiła na falę krytyki.

Strony