Najczęściej Komentowane

BBC: Tusk chce zaproponować "elastyczne" wydłużenie brexitu o rok (219561)
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk chce zaproponować Wielkiej Brytanii "elastyczne" przesunięcie o 12 miesięcy terminu wyjścia z Unii Europejskiej - informuje w piątek BBC, powołując się na wysokie rangą źródło unijne.
Grillowanie odbiera głowę (40152)
W minionym tygodniu w nocy z czwartku na piątek na Kampusie Morasko trwało Wielkie Grillowanie UAM. Samorząd studentów reklamował to wydarzenie jako największą uczelnianą imprezę plenerową, tworzoną przez studentów i dla studentów.
Posłowie PO apelują o wstrzymanie "masakry dzików" (7000)
Posłowie PO zaapelowali w środę do myśliwych, do kierownictwa resortu środowiska, a także do lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego o wstrzymanie planowanych na styczeń polowań na dziki. Apelujemy przeciwko tej niecywilizowanej masakrze - podkreślali.
Prezenty i Skubanko. Rząd dał wszystkim, komu teraz zabrać? Oto 7 opcji (4759)
500+, obniżenie wieku emerytalnego, wyższa kwota wolna - wszystko kosztuje, a będzie kosztować jeszcze więcej. Rząd będzie musiał zacząć trałowanie podatkowe.
W ciągu dekady polskie spółki przejęły za granicą kilkaset firm (2002)
Ostatnia dekada przyniosła dynamiczny wzrost liczby i wartości inwestycji zrealizowanych przez polskie firmy poza Polską.
Elizabeth Warren kandydatka na prezydenta USA planuje zniszczyć w Google i Facebooka. (662)
Senator Partii Demokratyczne Elizabeth Warren, która ubiega się o nominację w wyborach prezydenckich zaprezentowała w piątek swoje propozycje, które się nie spodobają Amerykanom. Jej celem jest to, by rozbić firmy Facebooka i Google.
Archidiecezja lubelska wprowadza zasady kontaktu duchownych z dziećmi. (437)
"Zasady ochrony dzieci i młodzieży" - taki tytuł nosi dokument opublikowany na stronach archidiecezji lubelskiej. Znajdują się w nim wytyczne dotyczące kontaktu duchownych z nieletnimi.
Szczytowa jesień: październik na rynku mieszkaniowym w Moskwie pod znakiem rekordów (40)
Rynek mieszkaniowy Moskwy w październiku zalały liczne rekordy. Według słów pytanych przez RIA Nieruchomości ekspertów, na rynku nastąpił rekord dla 2016 roku pod względem ilości nowych ofert oraz została wydana niezliczona liczba pozwoleń na budowę
Karel Gott nie żyje. Wdowa ujawnia szczegóły pogrzebu (17)
Ivana Macháčková-Gottová, wdowa po zmarłym 1 października Karelu Gotcie, potwierdziła, że pogrzeb legendarnego czeskiego piosenkarza będzie miał charakter państwowy. Poznaliśmy pierwsze szczegóły ceremonii.
Polacy rozdają kredytując innych swoje pieniądze (11)
Obserwując rosnące zobowiązania Polski i bezlitośnie powiększający się dług publiczny, zapominamy, że nie tylko bierzemy pożyczki, ale także ich udzielamy.
Tomasz Grodzki wybrany marszałkiem Senatu. Pokonał Stanisława Karczewskiego z PiS (9)
Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu. Jak wynika z nieoficalnych informacji, senator Koalicji Obywatelskiej w głosowaniu pokonał Stanisława Karczewskiego z PiS.
MRPiPS: Rodzina 500 plus na nowy okres (8)
Trwa składanie wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu Rodzina 500 plus. Minister Elżbieta Rafalska przypomina, że aby otrzymać świadczenie na pełen okres wniosek trzeba złożyć do końca października.
Kanadyjska wymiana (8)
Krzysiek o SWAP dowiedział się od koleżanki, która szukała ofert wymiany zagranicznej w Internecie. Studiował dziennie, znał język angielski i miał referencje. Postanowił więc spróbować.
Cele Unii Europejskiej (6)
Jednym z głównych polityk UE jest zrównoważony rozwój i współpraca. UE proponuje wprowadzanie przepisów i strategii politycznych, których celem jest propagowanie dobrych rządów oraz rozwoju ludzkiego i gospodarczego. Unijne przepisy dotyczą między
Polak wykształcony, ale mało atrakcyjny (5)
Polacy są jednym z najbardziej wykształconych narodów w Europie a kto wie czy nie na świecie. Z danych Eurostatu wynika, że pod względem liczby studentów i absolwentów studiów wyższych jesteśmy na czwartym miejscu...
Polityka uczciwej konkurencji w UE (5)
Celem polityki konkurencji w UE jest zapewnienie sprawiedliwych i równych warunków prowadzenia działalności oraz zapewnić przestrzeń dla innowacji oraz ujednoliconych norm dla rozwoju małych firm. KE monitoruje i bada zachowania anty konkurencyjne.
Duda zrobił to, czego ja nie mogłem (4)
"Gdybym wraz z moimi posłami zagłosował przeciw lub się wstrzymał, w oczywisty sposób oznaczałoby to rozpad koalicji rządowej i szybkie przedterminowe wybory.
USA zaczynają ZIMNĄ WOJNĘ? Zgoda na produkcję nowej wersji bomby termojądrowej (4)
Zmodernizowana amerykańska bomba termojądrowa B61-12 została oficjalnie skierowana do produkcji. Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Jądrowego (NNSA) wydała zgodę po długich testach prototypów.
Tomasz Lis odchodzi z TVP (4)
W ostatnim odcinku programu „Tomasz Lis na żywo” wzięli udział byli prezydenci Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa, jak również Marek Belka oraz Włodzimierz Cimoszewicz. Na koniec Tomasz Lis pożegnał się z widzami.
Facebook - wszystko i nic, ważnego (3)
Dzień dobry! Co u Ciebie? Nic nowego? Pewnie dlatego, że nie byłeś jeszcze dziś na fejsie! Tak, tak, każdy Twój dzień zaczyna się od kubka kawy i sprawdzenia fejsa, bo przecież może już są zdjęcia z wczorajszej imprezy...

Strony