Najczęściej Komentowane

W ciągu dekady polskie spółki przejęły za granicą kilkaset firm (62071)
Ostatnia dekada przyniosła dynamiczny wzrost liczby i wartości inwestycji zrealizowanych przez polskie firmy poza Polską.
Grillowanie odbiera głowę (52159)
W minionym tygodniu w nocy z czwartku na piątek na Kampusie Morasko trwało Wielkie Grillowanie UAM. Samorząd studentów reklamował to wydarzenie jako największą uczelnianą imprezę plenerową, tworzoną przez studentów i dla studentów.
BBC: Tusk chce zaproponować "elastyczne" wydłużenie brexitu o rok (13523)
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk chce zaproponować Wielkiej Brytanii "elastyczne" przesunięcie o 12 miesięcy terminu wyjścia z Unii Europejskiej - informuje w piątek BBC, powołując się na wysokie rangą źródło unijne.
Elizabeth Warren kandydatka na prezydenta USA planuje zniszczyć w Google i Facebooka. (2314)
Senator Partii Demokratyczne Elizabeth Warren, która ubiega się o nominację w wyborach prezydenckich zaprezentowała w piątek swoje propozycje, które się nie spodobają Amerykanom. Jej celem jest to, by rozbić firmy Facebooka i Google.
Posłowie PO apelują o wstrzymanie "masakry dzików" (1856)
Posłowie PO zaapelowali w środę do myśliwych, do kierownictwa resortu środowiska, a także do lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego o wstrzymanie planowanych na styczeń polowań na dziki. Apelujemy przeciwko tej niecywilizowanej masakrze - podkreślali.
20.Forum Bankowości 16. Forum Ubezpieczeń (1504)
W dniach 19 i 20 października 2020 roku odbyło się 20. Forum Bankowości oraz 16. Forum Ubezpieczeń organizowane przez MMC Polska. Forum odbywało się talko w wersji online. Uczestniczyło nim wielu ekspertów sektora m.in. Marek Dietl, Prezes Zarządu...
"Czy nie jest Pani wstyd?". Nauczyciel pisze do Zalewskiej i załącza ogłoszenie z Biedronki (1351)
"W moim mieście, na drzwiach Biedronki, umieszczono ofertę pracy dla kasjera-sprzedawcy z wynagrodzeniem 3 250 zł miesięcznie. O 956 zł miesięcznie więcej niż nauczyciel rozpoczynający pracę"
Archidiecezja lubelska wprowadza zasady kontaktu duchownych z dziećmi. (209)
"Zasady ochrony dzieci i młodzieży" - taki tytuł nosi dokument opublikowany na stronach archidiecezji lubelskiej. Znajdują się w nim wytyczne dotyczące kontaktu duchownych z nieletnimi.
Podejrzewasz, że miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem? Nie wiesz, jakie są objawy infekcji? (190)
Epidemia koronawirusa wyraźnie przyśpiesza, codziennie notujemy nowe rekordy zakażeń. Tymczasem nie wszyscy mogą zostać w domu, gdzie nie narażają się na transmisję wirusa. Chodzimy do pracy, po zakupy, załatwiamy codzienne sprawy.
Świąteczne obostrzenia. Nowe decyzje rządu w sprawie pandemii koronawirusa. (46)
Kilka dni temu pojawił się projekt rządowego rozporządzenia dotyczący świąt Bożego Narodzenia. Jak się okazuję, do wigilijnego stołu będziemy mogli zasiąść z rodziną, z którą dzielimy gospodarstwo domowe, oraz pięcioma osobami z zewnątrz.
Prezenty i Skubanko. Rząd dał wszystkim, komu teraz zabrać? Oto 7 opcji (38)
500+, obniżenie wieku emerytalnego, wyższa kwota wolna - wszystko kosztuje, a będzie kosztować jeszcze więcej. Rząd będzie musiał zacząć trałowanie podatkowe.
Nabór do programu Mój Prąd (27)
Pula środków programu Mój Prąd wyczerpała się już 6 listopada, chociaż II nabór zaplanowany został do 18 grudnia bieżącego roku. Pomimo wyczerpania środków Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej postanowił nie zamykać naboru.
Sędzia Łączewski ponagla premiera. Nie będzie odpowiedzi - będzie pozew (26)
Od końca lipca, czyli od trzech miesięcy premier Mateusz Morawiecki nie znalazł czasu, by odpowiedzieć na pismo sędziego Wojciecha Łączewskiego. Ten domagał się wyjaśnień po słowach rzeczniczki rządu - właśnie w lipcu Joanna Kopcińska publicznie
Szczytowa jesień: październik na rynku mieszkaniowym w Moskwie pod znakiem rekordów (26)
Rynek mieszkaniowy Moskwy w październiku zalały liczne rekordy. Według słów pytanych przez RIA Nieruchomości ekspertów, na rynku nastąpił rekord dla 2016 roku pod względem ilości nowych ofert oraz została wydana niezliczona liczba pozwoleń na budowę
Facebook - wszystko i nic, ważnego (26)
Dzień dobry! Co u Ciebie? Nic nowego? Pewnie dlatego, że nie byłeś jeszcze dziś na fejsie! Tak, tak, każdy Twój dzień zaczyna się od kubka kawy i sprawdzenia fejsa, bo przecież może już są zdjęcia z wczorajszej imprezy...
Marcin Najman staje w obronie PKN Orlen (23)
„Wojownik” – jak jakiś czas temu określił Najmana dziennikarz Wiadomości – krytycznie wypowiedział się na temat wszystkich tych, którzy zamierzają bojkotować PKN Orlen. Mówił o zdradzie i chwalił polski przemysł paliwowy.
Karel Gott nie żyje. Wdowa ujawnia szczegóły pogrzebu (22)
Ivana Macháčková-Gottová, wdowa po zmarłym 1 października Karelu Gotcie, potwierdziła, że pogrzeb legendarnego czeskiego piosenkarza będzie miał charakter państwowy. Poznaliśmy pierwsze szczegóły ceremonii.
Gorzej znaczy lepiej – dlaczego Polacy narzekają? (20)
Jeśli zapytać, dla poprawy samopoczucia. Tyle, że tego akurat badania nie potwierdzają. Wręcz przeciwnie, eksperymenty (np. Wojciszki z roku 2009) pokazują, że narzekanie pogarsza nastrój. Dlaczego więc to robimy?
Kanadyjska wymiana (20)
Krzysiek o SWAP dowiedział się od koleżanki, która szukała ofert wymiany zagranicznej w Internecie. Studiował dziennie, znał język angielski i miał referencje. Postanowił więc spróbować.
Nowe informacje w sprawie szczepionki na koronawirusa (19)
Do przełomowej decyzji doszło kilka dni temu. Kilka koncernów farmaceutycznych potwierdziło skuteczność szczepionek przeciwko wirusowi SARS-COV-2.

Strony