Najczęściej Komentowane

BBC: Tusk chce zaproponować "elastyczne" wydłużenie brexitu o rok (54013)
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk chce zaproponować Wielkiej Brytanii "elastyczne" przesunięcie o 12 miesięcy terminu wyjścia z Unii Europejskiej - informuje w piątek BBC, powołując się na wysokie rangą źródło unijne.
Grillowanie odbiera głowę (24148)
W minionym tygodniu w nocy z czwartku na piątek na Kampusie Morasko trwało Wielkie Grillowanie UAM. Samorząd studentów reklamował to wydarzenie jako największą uczelnianą imprezę plenerową, tworzoną przez studentów i dla studentów.
Posłowie PO apelują o wstrzymanie "masakry dzików" (1127)
Posłowie PO zaapelowali w środę do myśliwych, do kierownictwa resortu środowiska, a także do lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego o wstrzymanie planowanych na styczeń polowań na dziki. Apelujemy przeciwko tej niecywilizowanej masakrze - podkreślali.
W ciągu dekady polskie spółki przejęły za granicą kilkaset firm (213)
Ostatnia dekada przyniosła dynamiczny wzrost liczby i wartości inwestycji zrealizowanych przez polskie firmy poza Polską.
Prezenty i Skubanko. Rząd dał wszystkim, komu teraz zabrać? Oto 7 opcji (161)
500+, obniżenie wieku emerytalnego, wyższa kwota wolna - wszystko kosztuje, a będzie kosztować jeszcze więcej. Rząd będzie musiał zacząć trałowanie podatkowe.
Archidiecezja lubelska wprowadza zasady kontaktu duchownych z dziećmi. (70)
"Zasady ochrony dzieci i młodzieży" - taki tytuł nosi dokument opublikowany na stronach archidiecezji lubelskiej. Znajdują się w nim wytyczne dotyczące kontaktu duchownych z nieletnimi.
Elizabeth Warren kandydatka na prezydenta USA planuje zniszczyć w Google i Facebooka. (23)
Senator Partii Demokratyczne Elizabeth Warren, która ubiega się o nominację w wyborach prezydenckich zaprezentowała w piątek swoje propozycje, które się nie spodobają Amerykanom. Jej celem jest to, by rozbić firmy Facebooka i Google.
MRPiPS: Rodzina 500 plus na nowy okres (8)
Trwa składanie wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu Rodzina 500 plus. Minister Elżbieta Rafalska przypomina, że aby otrzymać świadczenie na pełen okres wniosek trzeba złożyć do końca października.
Kanadyjska wymiana (8)
Krzysiek o SWAP dowiedział się od koleżanki, która szukała ofert wymiany zagranicznej w Internecie. Studiował dziennie, znał język angielski i miał referencje. Postanowił więc spróbować.
Duda zrobił to, czego ja nie mogłem (4)
"Gdybym wraz z moimi posłami zagłosował przeciw lub się wstrzymał, w oczywisty sposób oznaczałoby to rozpad koalicji rządowej i szybkie przedterminowe wybory.
Tomasz Lis odchodzi z TVP (4)
W ostatnim odcinku programu „Tomasz Lis na żywo” wzięli udział byli prezydenci Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa, jak również Marek Belka oraz Włodzimierz Cimoszewicz. Na koniec Tomasz Lis pożegnał się z widzami.
RMF: BYŁY OFICER WSI PODEJRZANY O WYŁUDZENIA ZE SKOK WOŁOMIN (3)
Były oficer WSI Krzysztof W. jest podejrzany o gigantyczne wyłudzenia ze SKOK Wołomin. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, ten były prezes fundacji Pro Civili trafił do aresztu.
Resort finansów rezygnuje z wprowadzenia kaucji rejestracyjnej w VAT (3)
Nie będzie obowiązku wpłacania kaucji rejestracyjnej dla podatników VAT, której wysokość miałaby sięgać nawet 200 tys. zł; resort finansów zrezygnował z tego pomysłu. Ministerstwo proponuje zwiększenie odpowiedzialności pełnomocników rejestrujących
MODELE INWESTOWANIA (2)
Lokaty bankowe są najpopularniejszym i najpowszechniejszym sposobem inwestowania. Na rynku istnieją jednak inne sposoby inwestowania o wyższej stopie zwrotu, innym poziomem ryzyka i zysku
Pawłowicz nie odpuszcza. Żenująca próba wyjścia z twarzą (2)
„Pani Krystyno Pawłowicz, poznajmy się najpierw. Może zamiast oceniać się w mediach, napije się Pani ze mną kawy i pomoże mi budować międzynarodową koalicję przeciwko mowie nienawiści. Razem, nie przeciwko sobie” – napisała do PiSowskiej
Węgry i Polska bękartami Unii Europejskiej (2)
W środę 12 września Parlament Europejski zdecydował o uruchomieniu wobec Węgier artykułu 7 Traktatów Unii Europejskiej. Powodem tej decyzji jest wyraźne ryzyko dopuszczenia się złamania praworządności w danym kraju.
MSZ: Dania i Polska uzgodniły przebieg morskiej granicy (2)
Po intensywnych negocjacjach Dania i Polska uzgodniły przebieg morskiej granicy, która podzieli szelfy kontynentalne i wyłączne strefy ekonomiczne obydwu państw w części Morza Bałtyckiego,
Już za 27 dni! Polacy pracujący za granicą będą musieli oddać część swoich pieniędzy. (2)
Jeżeli pracujesz za granicą, ale urzędnik polskiego aparatu państwowego stwierdzi, że centrum Twojego życia znajduje się w Polsce, a nie za granicą gdzie pracujesz, zostaniesz zmuszony/a do złożenia odpowiedniego dokumentu,
"Pierdy opowiadasz" w "Wiadomościach". TVP nie potrafi wyjaśnić, jak do tego doszło. Kto jest winny (2)
Komentarz pojawił się podczas głównego wydania "Wiadomości" TVP 1 w niedzielę 30 lipca. Był umieszczony tuż pod belką informacyjną i widzieli go widzowie w Wielkopolsce.
Timmermans: Pogłębienie zagrożenia dla rządów prawa w Polsce (2)
Niedawne działania podjęte przez polskie władze ws. systemu sądowniczego znacznie wzmocniły zagrożenie dla państwa prawa w Polsce. Komisja Europejska jest bliska uruchomienia art. 7 traktatu,

Strony