To będzie największa elektrownia wiatrowa w Europie

Włoska firma Fintel Energia podała już do wiadomości termin rozpoczęcia budowy elektrowni wiatrowej w Wojwodinie (autonomicznym okręgu w północnej Serbii, od tłum).

Władze firmy zadecydowały o wprowadzeniu w życie ambitnych planów budowy nowych elektrowni wiatrowych, wśród których jest też projekt budowy największego parku wiatrowego na kontynencie europejskim- Maestrale Ringa w Wojwodinie.

"Pierwszym krokiem, jaki zrobimy będzie zwiększenie całkowitej mocy elektrowni wiatrowych z 352 MW do 944 MW, powiedział dyrektor generalny Fintel Energii Tiziano Giovannetti.

 

Pracują już dwa parki wiatrowe

"W ten sposób Fintel Energia mogłaby się znaleźć na samym szczycie listy firm europejskich pracujących nad realizacją projektów budowy elektrowni wiatrowych”, dodał.

Włoska firma jest na Bałkanach pionierem w produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Interesy prowadzi tu już od dziesięciu lat i jest dla Serbów najbardziej liczącym się inwestorem w tej dziedzinie.

Jak informuje Fintel Energia, do chwili obecnej w Serbii zostały wybudowane i uruchomione dwa parki wiatrowe. Budowa trzeciego zakończy się już wkrótce.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.