Facebook zakazał białego separatyzmu i dyskryminacji

Jak donosi Reuters, w ramach zwiększonych wysiłków na rzecz zwalczania mowy nienawiści, Facebook zakazał na swoich platformach gloryfikacji, wspierania i reprezentowania białego nacjonalizmu oraz separatyzmu.

Nowa polityka zacznie obowiązywać już od przyszłego tygodnia.

W specjalnym komunikacie Facebooka można przeczytać, że zakazuje się w serwisie społecznościowym publikowania jakichkolwiek wiadomości, zdjęć oraz treści mających związek z białym nacjonalizmem, supremacją i dyskryminacją.

Facebook, Twitter i YouTube pod naciskiem zdecydowały się na usunięcie ze swoich platform wszelkich treści związanych z białym rasizmem i neonazizmem.

Facebook zwiększył nadzór nad treściami i usunął strony wspierające oraz zrzeszające białych rasistów, odpowiedzialne m.in. za organizację ich spotkań.

 

Zero tolerancji

"W ostatnich miesiącach, rozmowy z przedstawicielami wielu społeczności oraz specjalistami w zakresie stosunków międzyrasowych na całym świecie potwierdziły, że białego nacjonalizmu i separatyzmu nie da się oddzielić od białego rasizmu i organizacji promujących nienawiść”, podał do wiadomości serwis.

"Nie będziemy tolerować gloryfikacji ani wpierania białego nacjonalizmu i separatyzmu”.

Facebook zakomunikował również, że osoby poszukujące w sieci haseł powiązanych z białym rasizmem będą przekierowywane na stronę organizacji Life After Hate, która pomaga w opuszczaniu szeregów środowisk promujących nienawiść.

Jeszcze niedawno Facebook był obiektem krytyki za brak reakcji na wiadomości i treści publikowane przez białych rasistów.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.