Protest zwolenników Brexitu w Parlamencie Europejskim

Brytyjscy posłowie wyrazili protest przeciwko działalności Unii Europejskiej poprzez odwrócenie się tyłem, gdy rozbrzmiała „Oda do radości”. Zdaniem mediów, czyn ten skompromitował polityków, którzy nie powinni zasiadać w Parlamencie Europejskim.

We wtorek odbyła się pierwsza sesja Parlamentu Europejskiego. Podczas rozpoczęcia zagrano hymn Unii – „Odę do radości”. Poproszono zebranych o powstanie, jednak to stało się okazją do wyrażenia protestu przez niektórych polityków. Nigel Farage i jego eurodeputowani z partii Brexit odwrócili się tyłem, przedstawiając w ten sposób swoje obiekcje co do funkcjonowania Unii.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego – Antonio Tajani ocenił sprawę jasno – wstając podczas hymnu wyraża się szacunek, nie poparcie dla poglądów. Sam ruch Brytyjczyków uważa się za żałosny i kompromitujący.

Ponad trzy miesiące po tym, jak Wielka Brytania miała opuścić Unię Europejską 73 eurodeputowanych z tego kraju udało się do Strasburga, aby podjąć nowy mandat, który ma wygasnąć 31 października.

Autor: 
Izabela Szkatuła

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.