Wielka Ława Przysięgłych wnosi oficjalne oskarżenia w sprawie morderstwa Ahmauda Abrera

Zabójstwo Ahmuada Abrera ze stanów zjednoczonych było jednym z ogniw zapalnych zamieszek na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Po kilku miesiącach organy dochodzeniowe przedstawiają nowe fakty w tej sprawie.

 Wielka Ława Przysięgłych w stanie Georgia, USA wskazała trzech podejrzany w sprawie śmierci Ahmauda Abrery. W środę, 24-ego czerwca prokurator okręgowy ogłosił 9 zarzutów wobec Travisa i Grega McMichael oraz Williama R. Brayna. Zarzuty składają się z napaści w gniewie, zamachu na osobę indywidualną oraz nieodpowiedniej interwencji obywatelskiej. Zarzuty ujawniły się cztery miesiące po śmierci afroamerykanina który został rzekomo zastrzelony prez panów McMicheal podczas gdy Bryan zablokował drogę swoim samochodem oraz nagrywał całe zdarzenie.

Według raportów policyjnych Travis i Greg McMicheal niesłusznie zidentyfikowali Abrera jako mężczyzne odpowiedzialnego za serie włamań w ich okolicy.

„Nie wiedział czy pan Abrery ukradł coś czy nie, lecz miał przeczucie że to właśnie on był odpowiedzialny za kradzieże w jego okolicy.” – tłumaczy Richard Dial, agent specjalny Biura Śledztw stanu Georgia. W oświadczeniu wystosowanym przez Dial’a można przeczytać: „To jest kolejny krok w stronę sprawiedliwości dla zmarłego”. W międzyczasie Departament Sprawiedliwośći rozpatruje sprawe pod kątem zbrodni nienawiści.

Autor: 
Michał Kaszuba
Źródło: 

Redakcja OAN

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 16 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.