Święta Bożego Narodzenia w Katalonii: spotkania maksymalnie do 10 osób i godzina policyjna

Plan ponownego otwarcia wszelkich aktywności od przyszłego poniedziałku w Katalonii, które zaproponowało Ministerstwo Zdrowia przewiduje święta Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym maksymalnie do 10 osób oraz z możliwymi kolacjami w restauracjach do godziny 21, również noc sylwestrową ograniczy się do 10 osób, bez wychodzenia z domu, ponieważ dalej obowiązywać będzie godzina policyjna.

Plan podzielony jest na cztery etapy, które poddane będą ponownej ocenie terytorialnej co 15 dni oraz których zastosowanie będzie zależało od dalszego cofania się wirusa i utrzymania prędkości rozprzestrzeniania się wirusa poniżej 0,9. Jeśli ewolucja epidemii będzie nadal pozytywna, Ministerstwo Zdrowia proponuje trzeci etap ograniczeń, który obejmowałby od 21 grudnia do 4 stycznia spotkania maksymalnie do 10 osób, czyli maksymalnie „dwie bańki powszechnego współistnienia lub jedna bańka powiększona”.

Rodziny mogłyby udać się na kolację do restauracji, które byłyby otwarte z 50% ilością miejsc do godziny 21, jednak uroczystości religijne, m.in. msza świąteczna czy pasterka, byłyby nadal ograniczone do 30% wiernych i maksymalnie 100 ludzi.

Muzea, teatry, kina, sale wykładowe i koncertowe najprawdopodobniej będą ograniczone w 70%, ale godzina policyjna między 22 a 6 rano wciąż będzie obowiązywać, przez co niemożliwe będą popularne uliczne fiesty w sylwestrową noc.

Galerie handlowe w okresie przedświątecznym powinny już otworzyć do 30% pojemności oraz również będzie można uprawiać sporty w pomieszczeniach zamkniętych z ograniczeniem do 70% przeznaczonych do tego miejsc. Ani w Boże Narodzenia, ani w Sylwestra nie będzie można opuścić Katalonii, do której wjazd i wyjazd bez uzasadnionego powodu może zostać ograniczony. Ta propozycja etapowych obostrzeń zostanie poddana ocenie, dyskusji i w stosownych przypadkach zatwierdzona na posiedzeniu, które Procicat  (kataloński plan ochrony ludności) planuje zorganizować w nadchodzących dniach.

Autor: 
Joanna Jokś

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.