Papież Franciszek krytyczny wobec zamieszek na Kapitolu.

Papież krytycznie odniósł się do tego, co w środę zaszło w Waszyngtonie, kiedy to zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa wdarli się na Kapitol i rozpoczęli zamieszki. Franciszek uznał to za błąd i mówił o potrzebie zastosowania koniecznego „lekarstwa”.

W sobotę we włoskiej telewizji Mediaset pojawił się fragment wywiadu z papieżem Franciszkiem. Ten odniósł się w nim do wydarzeń, które miały miejsce w środę w Stanach Zjednoczonych. Duchowny powiedział, że tamtego dnia sytuacja wymknęła się spod kontroli władzy.

– „Byłem zaskoczony. Taki zdyscyplinowany naród, tak dojrzała demokracja. Ale nawet w najbardziej doskonałej rzeczywistości zawsze jest coś nie tak. Są ludzie, którzy wychodzą na ulice przeciwko wspólnocie, przeciwko demokracji i dobru wspólnemu” – ocenił Franciszek.

Papież zaznaczył, że nie może być przyzwolenia na podobne zachowania. Mówił też o tym, iż ludzie nie powinni powielać błędów naszych przodków. Ponadto Franciszek dodał, że po tym, jak wybuchają tak niespodziewane protesty, należy stosować odpowiednie "lekarstwo". Uznał, że niezależnie od tego, jaka była przyczyna i kto protestował, "trzeba to potępić".

– „Przemoc zawsze jest właśnie taka. Żaden naród nie może pochwalić się tym, że nie miał w swojej historii ani jednego dnia przemocy. Musimy uczyć się na błędach. Musimy dobrze znać historię, aby nie powtarzać takich błędów” – polecił Franciszek.

Krytyka wobec protestujących

Papież odniósł się też do samych uczestników zamieszek. Zaznaczył, że w rozruchach  brały udział osoby, które nie czują się częścią społeczeństwa. Podkreślił, że powinniśmy szczególnie uważać na tego typu ludzi.

– „Musimy nauczyć się, że w społeczeństwie funkcjonują grupy, które nie integrują się dobrze z pozostałymi jego członkami. Wcześniej czy później popełniają takie akty przemocy” – skomentował Franciszek.

Autor: 
Mateusz Rymiszewski
Źródło: 

o2.pl / instagram.com/franciscus

Komentarze

Wysłane przez BPebyquex (niezweryfikowany) w
pharmacie ouverte saint denis, therapies breves lausanne pharmacie de garde aujourd'hui nimes . pharmacie auchan st loup, pharmacie ouverte sarcelles therapie cognitivo comportementale c'est quoi pharmacie angers la madeleine medicaments wala . therapie de couple metz therapie de couple dunkerque , pharmacie de garde aujourd'hui mayotte pharmacie riquier annecy , https://bitly.com/2JYRu5k+# pharmacie leclerc rueil. pharmacie de garde aujourd'hui landes xcyte therapies <a href=https://bit.ly/3sale0i#>Г‰quivalent Antabuse en France sans ordonnance</a>, pharmacie fouassier bourges pharmacie amiens delpech , pharmacie aeroport beauvais tille. pharmacie ouverte entre midi pharmacie beaulieu nantes horaires <a href=https://cutt.us/hkTQN#>Achat de Tetracycline gГ©nГ©rique</a>, youtube therapies pharmacie lombard beauvais horaires , pharmacie en ligne belgique.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.