Unia Europejska gratuluje reelekcji prezydentowi Portugalii

Przewodniczący Rady i Komisji Europejskiej, Charles Michel i Ursula von der Leyen, składają gratulacje Marcelo Rebelo de Sousie z okazji ponownego wyboru w niedzielnych wyborach prezydenckich.

„Składam najszczersze gratulacje Marcelo Rebelo de Sousie z okazji wyboru na urząd prezydenta Portugalii. Jestem pewien, że Pańska prezydentura, wraz z przewodnictwem Portugalii w Radzie Unii Europejskiej, przyczyni się do sprawiedliwej, ekologicznej i cyfrowej odbudowy gospodarczej. Gratulacje", napisał Charles Michel.

Przewodniczący Rady Europejskiej nawiązał w ten sposób do jednego z głównych celów wyznaczonych przez portugalską prezydencję w Unii na najbliższe sześć miesięcy, czyli wzmocnienie filaru społecznego w celu osiągnięcia "sprawiedliwej, ekologicznej i cyfrowej odbudowy" po pandemii, nie pozostawiając nikogo w tyle.

"Gratulacje, Marcelo Rebelo de Sousa. Gratuluję ponownego wyboru na urząd prezydenta Portugalii. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować naszą współpracę w trakcie i po zakończeniu portugalskiej prezydencji w Unii Europejskiej" - napisała Ursula Von der Leyen w wiadomości na portalu społecznościowym Twitter.

W wyborczą noc Marcelo Rebelo de Sousa, lat 72, wyraził pragnienie, by być "prezydentem każdego Portugalczyka", a jako swoją pierwszą misję wskazał "walkę z pandemią".

Marcelo Rebelo de Sousa został ponownie wybrany na prezydenta Republiki Portugalskiej, uzyskując ponad 60% głosów.

Autor: 
Tłum. Matylda Czarnecka

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
14 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.